کد خبر: 810

تاریخ خبر:

در پی تعطیلی دفاتر شبکه‌های ماهواره‌ای افراطی در چند استان

ائمه جمعه اهل سنت گنبدکاووس در بیانیه ای از اقدام وزارت اطلاعات در تعطیلی دفاتر شبکه های تفرقه افکن ماهواره ای قدردانی کردند.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از ایرنا، ائمه جمعه اهل سنت گنبدکاووس در بیانیه ای از اقدام وزارت اطلاعات در تعطیلی دفاتر شبکه های تفرقه افکن ماهواره ای قدردانی کردند.

در این بیانیه آمده است: ائمه جمعه اهل سنت گنبدکاووس به نیابت از دیگر ائمه جماعات و علما و روحانیون و نیز قاطبه مردم ترکمن اهل سنت این شهرستان از اقدام قانونی و وحدت آفرین وزارت اطلاعات حمایت قاطع می کنند.

ائمه جمعه اهل سنت گنبدکاووس در بیانیه خود هرگونه تفرقه افکنی و ایجاد نفاق بین مذاهب اسلامی به ویژه شیعه و سنی، اهانت به اصحاب رسول الله، مقدسات و بزرگان مذاهب اسلامی را تحت هر نام و عنوانی به شدت تقبیح کردند.

نویسندگان بیانیه ابراز امیدواری کردند، ˈدیدگاه ها و بیانات حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و حرکت مخلصانه وزارت اطلاعات که بدون شک در راستای منافع اسلامی و ملی تعبیر می شود، الگویی عملی برای آحاد مردم شیعه و سنی ایران و جهان قرار گیرد.ˈ

وزارت اطلاعات هفته گذشته در بیانیه ای اعلام کرد: سربازان گمنام امام زمان (عج) با اقدامات اطلاعاتی، دفاتر تعدادی از شبکه های ماهواره ای را که بطور مخفیانه و غیرقانونی در چهار استان قم، اصفهان، تهران و خراسان رضوی فعالیت می کردند، شناسایی و با حکم قضایی این دفاتر را تعطیل و عوامل آن را بازداشت کردند.

بر اساس اعلام وزارت اطلاعات، این شبکه ها در راستای اهداف برخی سرویس های اطلاعاتی بیگانه و تامین اهداف استکبار جهانی و مخدوش کردن وحدت و مصالح جهان اسلام در پوشش برنامه های مذهبی و شعائر اسلامی فعالیت می کردند.

اختلاف افکنی بین پیروان مذاهب اسلامی از طریق توهین و افترا به مقدسات آنها، اهانت به علمای جهان اسلام، اعلام هفته برائت در مقابل هفته وحدت، تبلیغ و ترویج سبک های غلط، خرافی و خشن عزاداری محور و رویکرد اصلی برنامه های تولیدی این دفاتر بوده است.

گنبدکاووس با افزون بر 325 هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است و حدود نیمی از جمعیت این شهرستان با تنوع اقوام و مذاهب اسلامی را اهل سنت تشکیل می دهند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو