کد خبر: 838

تاریخ خبر:

حمایت جانانه روسای دو دانشگاه‌ سیستان و بلوچستان از وزیر علوم

با عرض پوزش باید گفت افکار عمومی دانشجویان و دانشگاهیان این نوع مصاحبه های همزمان با استیضاح وزیر علوم را تنها تلاش برای ماندن در پست های مدیریتی برداشت می کند؟ آیا ارزش دارد؟ ظاهرا دارد!

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از زاهدان‌پرس، عقبگرد رشد علمی کشور، بازگشت فتنه گران، طرفداران مارکسیست ها، مخلان امنیتی، و … به فضای علمی کشور تنها بخشی از کارنامه یک ساله فرجی دانا وزیر علوم دولت تدبیر و امید است که راهی جز استیضاح وی برای نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نگذاشته است.

در کنار بی اخلاقی و اقدامات خلاف قانونی که این روزها مسئوولین وزارت علوم و طرفداران رسانه ای دولت برای جلوگیری از استیضاح انجام داده اند تعریف و تمجیدهای و توجیه های تعجب آور دو تن از روسای دانشگاه های استان از وزیر علوم که مدعی ارزش مداری و انقلابی گری هستند بسیار تاسف برانگیز است.

در این میان دکتر رضوانی رییس دانشگاه سیستان و بلوچستان که بارها به صراحت گفته شده که وی به عنوان رییس دانشگاه در دولت تدبیر و امید باقی نخواهد ماند در مصاحبه ای با خبرگزاری دولت در زاهدان گفته است؛عملکرد یک ساله ˈرضا فرجی داناˈ وزیر علوم و تحقیقات در زمینه ارتقا فعالیت های علمی و تحقیقاتی در مراکز دانشگاهی قابل تقدیر است!

وی اظهار داشت: حاکمیت فضای بدون تنش بر مراکز دانشگاهی کشور از جمله نتایج عملکرد خوب فرجی دانا بحساب می آید.با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تخصصی شدن مراکز علمی کشور، وزیر علوم به منظور تحقق فرمایش رهبری در یک سال گذشته دانشگاهها را به سمت فعالیت های علمی و پروژه های تحقیقاتی و کاربردی شدن آنها سوق داده و در این زمینه تلاش خوبی کرده است.پژوهشگران دانشگاهی تمام نقاط کشور با داشتن نگاهی تخصصی به سمت انجام تحقیقات و فعالیت های مرتبط با نیازهای هر استان پیش می روند که از ثمرات مثبت وزارت فرجی دانا است.

از سوی دیگر دکتر پیری رییس دانشگاه پیام نور استان نیز تلاش کرده از قافله عقب نماند و در اظهارتی عجیب به ایرنا گفته است: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار است که انتقادات جزیی و اندک خود از عملکرد وزرا از جمله وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری را به فضای عمومی مجلس نکشاندند! با وجود قرار داشتن در آستانه سال تحصیلی جدید دانشگاهها، اکنون زمان مناسبی برای استیضاح دکتر فرجی دانا نیست.نمایندگان مجلس در صورت نداشتن رضایت از عملکرد وزیر علوم می توانند انتقادات خود را به صورت خصوصی به وی انتقال دهند و با ارائه راهکار به رفع کاستی ها کمک کنند.

وی با بیان اینکه استیضاح حق نمایندگان است افزود: چنانچه وزیر در مقابل خواسته های به حق آنان مقاومت کند و امکان رفع مشکل وجود نداشته باشد و یا در صورتی که انتقادات از وزیر به حدی برسد که با مذاکره و بحث قابل حل نباشد دیگر کشاندن آن به صحن علنی مجلس ایرادی ندارد.

رییس دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان با ابراز رضایت از عملکرد یک ساله وزیر علوم گفت: در این مدت فعالیت های علمی و تحقیقاتی از جمله موضوعات کارآفرینی و طرح های آموزشی و پژوهشی به عنوان برنامه های اصلی وزارت علوم به بهترین نحو در دانشگاه پیام نور استان انجام شده است.وزارت علوم در زمینه تخصیص بودجه برای انجام فعالیت های پژوهشی، علمی و تحقیقاتی هیچ گونه کم کاری در یک سال گذشته نکرد و دانشگاهها بویژه دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان در این مدت فضای بسیار آرام و خالی از تنش را پشت سر گذاشته است.

درباره اظهارت این دو رییس دانشگاه نکات ذیل قابل تامل است:

الف: شعار رفع آزادی سران فتنه، زیر سوال بردن ارزش های اسلامی و انقلابی، ضرب و شتم دانشجویان منتقد در دانشگاه سیستان و بلوچستان نشانه آرامش و دوری از تنش در دانشگاه های استان است؟

ب: با عرض پوزش باید گفت افکار عمومی دانشجویان و دانشگاهیان این نوع مصاحبه های همزمان با استیضاح وزیر علوم را تنها تلاش برای ماندن در پست های مدیریتی برداشت می کند؟ آیا ارزش دارد؟ ظاهرا دارد!

ج: امروز وزیر فراری اصلاحات به خارج از کشور و ده ها خارج نشین ضد انقلاب از عملکرد فرجی دانا تقریبا با همین مضامین دفاع می کنند؟ چرا؟ و شما چرا؟

د: چگونه از تقویت فضای علمی کشور توسط فرجی دانا تمجید می کنید در حالیکه رتبه علمی کشور دو درجه کاهش یافته است؟!

ه: بازگشت فضای سیاسی و فتنه گران و مخلان امنیتی به دانشگاه ها و اصرار به ادامه این فضا جایی برای تذکر خصوصی به وزیر محترم باقی گذاشته است که رییس دانشگاه پیام نور از نمایندگان مجلس انتظار دارند؟ مگر اخبار پیرامون استیضاح را ایشان دنبال نمی کنند که بارها نمایندگان استیضاح کننده گفته اند که علی رغم تذکرات خصوصی و غیر علنی و تعهد وزیر برای جبران باز ایشان روند خود را ادامه داده اند! قطعا اخبار وزیر علوم را دوستان دنبال می کنند ! رییس محترم دانشگاه پیام نور استان همچنین گفته اند که در آستانه بازگشایی ترم جدید زمان مناسبی نیست که وزیر استیضاح بشود! اول انکه هنوز تا بازگشایی فاصله زیادی مانده و دوم نیز جلوی خرابکاری را هر چه زودتر گرفت بهتر نیست! سوم با این روندی که وزیر علوم پیش گرفته بهترین وضعیت ان است که قبل از شروع فعالیت علمی وزیری متعادل و دور از مسائل سیاسی به سر کار بیایید ، اینگونه نیست؟با این استدلال ها موافق هستید؟ قطعا نیستید! دو پهلو سخن گفتن دوستان نیز دیگر نقدش از حوصله این مطلب خارج است!

ه: دولت روحانی تاکنون برکات زیادی داشته است! یکی از این برکات خاص همین کارنامه ها و مواضعی است که متظاهران به اصولگرایی و پایبندی به ارزش ها در این چند سال خواهند گرفت! با این جمله قطعا مخاطبین بسیار موافق هستند!هیاهو طرفداران فتنه گران برای ابقا فرجی دانا بزودی تمام خواهد شد و آن هنگام این کارنامه عملکرد افراد است که در بزنگاه امتحان برای ارزش ها باقی خواهد ماند، البته این بند جهت اطلاع فقط عرض شد!

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو