کد خبر: 975

تاریخ خبر:

وقتی صدای خبرگزاری رسمی دولت هم در آمد

بی‌اعتنایی‌های برخی مقامات دولتی نسبت به مقوله منطقه آزاد شدن سیستان باعث شد تا خبرگزاری رسمی دولت(ایرنا) نیز به انعکاس نارضایتی‌ها بپردازد و سخنان امام جمعه زابل را در این باره منتشر کند.

به گزارش زاهدان‌نیوز، حجت الاسلام 'علی اکبر کیخا' روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه اگر ایجاد منطقه آزاد تجاری برای سیستان مشکل فنی داشت به هیچ عنوان ورود پیدا نمی کرد افزود: بارها در خطبه های نماز جمعه مطرح شد که چرا از سال 87 تا کنون اقدامی در رابطه با منطقه ویژه اقتصادی رامشار انجام نشده است اما این مطالب در رسانه ها نمودی پیدا نکرد.

وی اظهار داشت: با راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی رامشار بر اساس گفته های کارشناسان چهار هزار و 600 موقعیت شغلی ایجاد می شود از این رو نیاز است هر چه سریعتر نسبت به فعال سازی آن اقدامات لازم صورت گیرد.

امام جمعه زابل موضوع ایجاد منطقه آزاد تجاری سیستان را یکی از اولویت های اصلی کاری خود در کنار مقوله فرهنگ عنوان کرد و گفت: منطقه آزاد تجاری زمانی که خوب مدیریت شود انقلاب اقتصادی در سیستان شکل می گیرد و رونق گرفتن بازار، ایجاد اشتغال پایدار و توسعه کارخانجات موجب کاهش آمار بیکاران در سطح منطقه خواهد شد.

وی ادامه داد: با ورود منطقه آزاد در سیستان جرایم کاهش پیدا می کند و سطح نشاط مردم منطقه ارتقا می یابد.

خطیب جمعه زابل اظهار داشت: طرح منطقه آزاد تجاری برای سیستان از طرف استاندار سیستان و بلوچستان به عنوان نماینده دولت در استان حل شده و توجیه دارد. 

کیخا تاکید کرد: انتظار است هر چه سریعتر مطالبات به حق مردم سیستان برای ایجاد منطقه آزاد تجاری عملی شود.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو