کد خبر: 1145

تاریخ خبر:

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از ایسنا، استاندار سیستان و بلوچستان بصورت سرزده از پایانه راه آهن مسافری زاهدان بازدید و با تعدادی از مسافران، کارکنان و مدیرکل راه آهن استان گفتگو کرد.

در جریان این بازدید تعدادی از مسافران زاهدان – تهران مشکلات و کمبودهای قطار مسافربری و خط ریلی زاهدان – تهران را با استاندار سیستان و بلوچستان در میان گذاشتند.

هاشمی پس از گفتگو با مسافران و بازدید از بخشهای مختلف ایستگاه راه آهن به بازدید از تشکیلات اداره کل راه آهن پرداخت و گفت: حضور سرزده برای دیدن واقعیتها از لسان و نگاه مردم و بهره گیری از نظرات مدیران و کارکنان ادارات به منظور ایفای نقشی موثرتر و برطرف کردن ضعفها و ایرادات یک ضرورت است.

وی افزود: بازدیدهای سرزده به معنای عدم اطمینان به مدیران دستگاهها و ادارات نیست بلکه اقتضای مدیریت نظارتی برای تکریم به زحمات کسانی است که خارج از ساعات اداری به خدمات رسانی مشغول هستند و به مردم خدمت می کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه بیان کرد: امروز همه مردم از تمکن کافی برای استفاده از ناوگان هوایی برخوردار نیستند و ایمن ترین روش سفر کردن برای مردم خطوط قطار است که باید با آرامش و امکانات لازم همراه باشد.

هاشمی گفت: مردم سیستان و بلوچستان با توجه به بعد مسافت تا مرکز کشور بیش از هر جای دیگری شکرگذار نعمت قطار هستند و این استان باید بهترین خط قطار را با بهترین خدمات برای مردم داشته باشد.

وی اظهار کرد: رئیس جمهور محترم نگاه ویژه ای برای توسعه خطوط ریلی کشور دارند و با همین نگاه توسعه خط راه آهن چابهار – سرخس برای اتصال به آسیای میانه در دستور کار دولت قرار گرفته و کار آن آغاز شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان از ابلاغ 3 میلیارد تومان برای مطالعه راه آهن زاهدان – زابل خبر داد و گفت: نزدیک به780 میلیارد تومان اعتبار نقد تا پایان سال برای راه آهن چابهار – زاهدان اختصاص یافته است که از این مبلغ 119 میلیارد تومان به حساب قرارداد واریز شده و قرار است پس از انجام مطالعات لازم دو کارگاه نیز از زاهدان به سمت جنوب استان تجهیز شوند.

هاشمی گفت: توسعه خطوط ریلی کشور و تبدیل استان سیستان و بلوچستان به حلقه وصل ایران با کشورهای منطقه و آسیای میانه یکی از دستاوردهای ماندگار دولت تدبیر و امید در تاریخ ایران خواهد بود و آینده روشنی را برای این استان رقم خواهد زد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو