کد خبر: 1938

تاریخ خبر:

رئیس پلیس فتای سیستان و بلوچستان گفت: ‌میانگین کشف جرائم توسط پلیس فتای سیستان و بلوچستان 18 روزه است.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از فارس، سیدمحمد حسینی‌پور در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران در زاهدان اظهار کرد: فضای مجازی در حال حاضر به حدی رشد پیدا کرده که همگان از آن استفاده می‌کنند که در کنار این رشد تهدیدات هم رشد پیدا کرده اما مردم آن گونه که باید با تهدیدات آن آشنا نیستند.

رئیس پلیس فتا سیستان و بلوچستان افزود: امروز جرائم از روش سنتی به صورت فضای مجازی سوق پیدا کرده مجرمان از هیکل‎های بزرگ و مغزهای کوچک و سن‎های بالا در فضای مجازی به هیکل‌های کوچک اما مغزهای بزرگ تبدیل شده‌اند.

این مسئول ادامه داد: در بحث فضای مجازی و برداشت‌های اینترنتی و مالی بیشترین پرونده‌ها را تشکیل داده‌ایم.

وی گفت: کل پرونده‌های مکشوفه در بحث سرقت‌ها رشد دو و نیم برابری داشته است و پلیس فتا در این زمینه موفق عمل کرده است.

حسینی‌پور با بیان اینکه جرائم در فضای مجازی به گستره کل دنیا است، افزود: امسال تاکنون حدود 41 ‌خانم و 200 ‌آقا را در بحث جرائم فضای مجازی دستگیر کرده‌ایم.

رئیس پلیس فتا سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه میانگین زمان وقوع جرم تا کشف در استان ما 18 روز بوده است، بیان کرد: همه سایت‌ها زیر ذربین پلیس فتا قرار دارند و به هیچ سایتی اجازه نمی‌دهیم که به راحتی با اعتبار مردم بازی و یا اخاذی و سرقت کند.

این مسئول با بیان اینکه در سال‌جاری 35 پرونده داشته‌ایم که بر اساس ادله فنی کشف شده است، گفت: شماره تماس 2183127 اداره مقابله با جرائم پلیس فتا برای هرگونه پرسش و مشاوره در زمینه جرائم و موضوعات سایبری و فضای مجازی در خدمت همشهریان قرار دارد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو