کد خبر: 2031

تاریخ خبر:

علما و سران اهل سنت سیستان و بلوچستان در خصوص حکم پرونده مهدی هاشمی عنوان کردند این حکم نمی تواند برای سایر مفسدان و رانت خواران اقتصادی بازدارنده باشد.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از عصر هامون ، علما و سران طوایف اهل سنت سیستان و بلوچستان در خصوص حکم پرونده مهدی هاشمی عنوان کردند حکم مهدی هاشمی نمی تواند بازدارنده برای مفسدان امنیتی و رانت خواران کلان اقتصادی باشد و احکام قاطع قوه قضاییه باید برای همه مفسدان اقتصادی درس عبرت باشد که در ذیل گزیده ای از این سخنان را می خوانید:

باید مجازاتی تعیین شود که برای سایرین نیز عبرتی باشد
مولوی مصلح دین اطهریان امام جمعه مسجد فاطمه الزهرا سراوان در خصوص پرونده مهدی هاشمی اظهار داشت: حکم مهدی هاشمی نمی تواند بازدارنده مفسدان امنیتی و رانت خواران کلان اقتصادی باشد چرا که بعد 5 تا 15 سال فرد آزاد می شود و یا با پارتی بازی به شخص عفو می خورد و زودتر از موعد مقرر آزاد می شود و دوباره مرتکب جرم می شود لذا باید مجازاتی تعیین شود که نه تنها درسی به آنها بلکه برای سایرین نیز عبرتی باشد.
وی ادامه داد: اجرای حکم از سوی قوه قضاییه برای افراد بدون در نظر گرفتن امتیاز آقازادگی و رانت خواری های این چنینی  باعث دلگرمی و اعتماد مردم به نظام می شود و به این شکل به سایر مفسدان امنیتی و اقتصادی پیام می دهد که هر کسی در هر مقام و سمتی باشد در برابر قانون یکسان است و به سزای اعمالش می رسد.
مولوی اطهریان بیان کرد: قوه قضاییه سایر مفسدان و رانت خوارانی را که سعی دارند با اعمال این چنینی اعتماد مردم را به نظام و دولت کم کنند هر چه سریعتر محاکه کند.

قوه قضاییه با قاطعیت و عدالت با سایر مفسدان نیز برخورد کند
مولوی علی ایزد پناه امام جمعه دهان نیکشهر با اشاره به صدور حکم مهدی هاشمی از سوی قوه قضائیه اظهار داشت: قوه قضائیه با محاکمه افرادی همچون مهدی هاشمی نشان داد که همه ملت در برابر قانون یکسان هستند و کسی بر دیگری امتیازی ندارد و کسی که مرتکب جرم شد باید برابر آن حکم مجازات صادر شود.
وی با بیان اینکه منتظر ادامه برخورد با مفسدان از سوی قوه قضائیه هستیم، افزود: قوه قضاییه با قاطعیت و عدالت با سایر مفسدان نیز برخورد کند تا درس عبرتی برای تمامی کسانی باشد که دست به چنین اقداماتی می زنند.

جمهوری اسلامی با هیچ کس تعارف ندارد و هر کسی که تخلف کند به سزای عمل خواهد رسید
مولوی زین الدین ریگی لادیز مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان ضمن تقدیر از قوه قضائیه در خصوص صدور حکم مهدی هاشمی گفت: صدورحکم برای افرادی که دست به چنین اقداماتی می زنند نشان دهنده اجرای عدالت در جامعه است است و قطعا با ادامه این روند شاهد کاهش مفاسد اقتصادی در کشور خواهیم بود.
وی ادامه داد: صدور این حکم نشان داد که جمهوری اسلامی با هیچ کس تعارف ندارد و هر کسی که تخلف کند به سزای عمل خواهد رسید.

همه در برابر قانون یکسان هستند
مولوی بهروز ریگی یکی از علمای اهل سنت زاهدان با اشاره به اجرای حکم مهدی هاشمی بیان کرد: اجرای این چنین حکم هایی از سوی قوه قضاییه جای تقدیر دارد چرا که اجرای این احکام بازدارنده سایر مفاسد اقتصادی است.
وی افزود: همه در هر جایگاه و مسئولیت در مقابل قانون یکسان هستند و کسی نباید به خود اجازه دهد خلاف قانون عمل کند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو