کد خبر: 2461

تاریخ خبر:

طلاب حوزه های علمیه و روحانیون زاهدان امروز دوشنبه در تجمعی اعتراضی ضمن حمایت از مردم مظلوم یمن حمله آل سعود به این کشور مسلمان را محکوم کردند.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از ایرنا، در این تجمع که با تعطیلی مدارس حوزه، در حوزه علمیه امام جعفر صادق (ع) زاهدان انجام شد، طلاب و روحانیون با سر دادن شعارهای 'مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل، مرگ بر آل سعود و هیهات من الذله انزجار خود را نسبت به حمله عربستان به مردم مظلوم یمن اعلام کردند.

مدرس حوزه علمیه زاهدان در این تجمع ضمن محکوم کردن حمله عربستان به یمن گفت: استکبار جهانی برای پوشاندن ضعف های نظامی و سیاسی خود در منطقه و کاهش ایجاد تنفر جهانی از سیاست های آمریکا و همچنین به منظور حفظ منافع نامشروع خود طرح جدیدی با تحریک عربستان به حمله به یمن را به اجرا در آورد.

حجت الاسلام علیرضا اصغری حسامیه افزود: مردم مسلمان یمن با تاسی از انقلاب اسلامی ایران به دنبال تحقق حق خویش و در دست گرفتن سرنوشت سیاسی کشورشان بودند که متاسفانه با توطئه جدید استکبار با جنگی ناخواسته و تحمیلی از سوی عربستان رو به رو شدند.

رییس حوزه های علمیه سیستان و بلوچستان نیز در حاشیه این مراسم گفت: حوزه های علمیه استان همزمان با سراسر کشور با تعطیلی کلاس های درس ضمن حمایت از مردم مظلوم یمن اقدامات آل سعود در حمله به مردم بی گناه و بی دفاع این کشور اسلامی را محکوم کردند.

حجت الاسلام محمد باقری افزود: این گونه اقدامات غیر انسانی برای کسانی که ادعای مسلمانی دارند موجب شرمندگی است زیرا مردم مسلمان یمن این روزها به شکل وحشیانه مورد هجوم کشور عربستان قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: متاسفانه امروز شاهد هستیم کشورعربستان به نیابت از کشورهای سلطه جو همچون اسرائیل و آمریکا و با نقشه شوم استکبار به کشور یمن حمله کرده و جان و مال مردم این کشور را به خاک و خون کشیده است.

وی تصریح کرد: این اقدام از سوی یک کشور مسلمان علیه کشوری دیگر جای بسی تاسف دارد زیرا در قرآن کریم به عنوان کتاب آسمانی مسلمانان به جلوگیری از تفرق و حمایت از مظلوم تاکید بسیار شده است.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو