کد خبر: 2462

تاریخ خبر:

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران با بیان اینکه در زمینه مناسب‌سازی محیط استان حائز رتبه در کشور وجود ندارد، گفت: در واقع هیچ یک از استان‌های کشور آن طور که باید در این زمینه اقدام نکرده‌اند.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از فارس، یاوند عباسی عصر امروز در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی سیستان و بلوچستان در سالن اجتماعات معاونت عمرانی استانداری، اظهار کرد: اماکن عمومی شهرها آن طور که باید مناسب‌سازی نشده‌اند و اگر می‌خواهیم اقدام عاجلی در این زمینه انجام شود باید بر‌اساس برنامه‌ای هدفمند و یک مقطع زمانی دقیق پیش برویم.

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران افزود: باید میزان پیشرفت در زمینه مناسب‌سازی محیط در هر سال مشخص باشد و سال به سال بر این میزان افزوده شود.

وی با بیان اینکه در زمینه مناسب‌سازی محیط استان حائز رتبه در کشور وجود ندارد، گفت: در واقع هیچ یک از استان‌های کشور آن طور که باید در این زمینه اقدام نکرده‌اند.

عباسی با تاکید بر اینکه مناسب‌سازی فقط ایجاد رمپ نیست، افزود: تمامی ادارات و دستگاه‌ها باید در این زمینه عملکرد خود را ارزیابی کرده و برای مناسب‌سازی محیط راهکارهای لازم را اجرایی کنند.

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران بیان کرد: اگر هر یک از دستگاه‌ها و ادارات و دانشگاه‌ها مکانی را ساخته که یک معلول نمی‌تواند از آن استفاده کند، به منزله رعایت نکردن حق‌الناس محسوب می‌شود.

این مسئول گفت: باید به دفاتر فنی و مهندسی تاکید شود که در تمامی ساخت و سازها بر موضوع مناسب‌سازی نظارت شود تا حقوق قشر معلول و نابینا ضایع نشود.

معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه اظهار کرد: با توجه به بافت قدیمی شهرها، بحث مناسب‌سازی در سیستان و بلوچستان آن طور که باید رعایت نشده اما اقدامات لازم در این زمینه در حال انجام است، بسیاری از ادارات و سازمان‌ها نسب به این موضوع اقدام کرده‌اند اما در برخی اماکن مناسب‌سازی بر‌اساس استانداردها نبوده که نیاز به بازنگری و اصلاح دارد.

باقر کرد گفت: از تمامی بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها طی نامه خواسته شده ‌که بر موضوع مناسب‌سازی نظارت و تاکید لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: طی بازدیدهایی که انجام شده تنها بانک‌ها از موضوع مناسب سازی عقب مانده‌اند که در این زمینه هم اقدامات لازم انجام شده و مقرر شده در قسمتی از شهرها یک بانک برای معلولان مناسب‌سازی شود.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو