کد خبر: 2464

تاریخ خبر:

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در شرایط تحریم کشور مدیران موظف به پهن کردن فرش قرمز برای سرمایه گذاران هستند گفت: ایجاد مانع در مسیر سرمایه گذاری جرم محسوب می شود.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از ایرنا، علی اوسط هاشمی در نشست مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان افزود: مدیران با توجه به اهمیت سرمایه گذاری باید آمادگی لازم برای پاسخگویی به مراجعه سرمایه گذاران را در ظرف مدت 10 تا 15 روز از زمان مراجعه آنان، داشته باشند.

وی ادامه داد: باید از هرگونه سرمایه گذاری در منطقه استقبال کرد و هر مدیری که سرمایه گذاران را فراری دهد باید مسوولیت خود را به فرد دیگری واگذار کند.

استاندار سیستان وبلوچستان با اشاره به مباحث کلان ترانزیتی و حمل و نقل بین المللی از منطقه چابهار گفت: از آنجایی که سواحل مکران و بندر چابهار در آستانه جهش و پذیرش نقش ملی و منطقه ای است در این راستا باید نگاه وسیعتری به این منطقه داشته باشیم.

هاشمی با تاکید بر لزوم مدیریت واحد بر سواحل گفت: هیچ پروژه ملی و استانی نباید بدون نظر پدافند غیر عامل اجرایی و خارج از سند توسعه جامع مکران و سواحل آن اجازه ساخت و ساز داشته باشد.

وی تصریح کرد: تمامی موج شکنهای بنادر سیستان و بلوچستان باید به شیلات واگذار و بر اساس کاربری مورد استفاده صید وصیادی قرار گیرند.

وی اظهار داشت: مدیران باید نگاه متفاوتی به سواحل و جذب گردشگر داشته باشند و در این راستا نگاه ها را به ایجاد اشتغال و توسعه گردشگری گسترش دهند.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر لزوم کم خطر بودن سواحل، مسوولان ذیربط را بر مشخص کردن محدوده های شنا ممنوع در سواحل، نصب علائم هشدار دهنده و جلوگیری از ساخت کپرهای بدون مجوز در حاشیه سواحل بنادر استان ملزم کرد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست بر لزوم همکاری تمامی دستگاههای اجرایی در مدیریت یکپارچه و توسعه سواحل بر اساس مطالعات انجام شده تاکید کرد.

سیاوش رضوانی افزود: تمامی ساخت و سازهای غیر قانونی در سواحل باید متوقف شود و در صورت سرمایه گذاری در زمینه های گردشگری و اقتصادی متقاضیان باید مجوزهای لازم را از سازمان بنادر و دریانوردی دریافت کنند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو