کد خبر: 2466

تاریخ خبر:

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران گفت: طبق قانون جدید بودجه در سال 94 کلیه چانبازان بدون در نظر گرفتن درصد معلولیت از تسهیلات مسکن بهرمند خواهند شد.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از ایسنا، منطقه سیستان و بلوچستان عباسی در نشست ظهر امروز خود با اصحاب رسانه با تشریح آخرین وضعیت جانبازان و ایثارگران بیان کرد: از کل ظرفیت 25 درصدی ورود ایثارگران به مراکز علمی تنها 7 درصد مورد استفاده قرار می گیرد.

وی بیان کرد: در حال حاضر وضعیت خدمات دهی به ایثارگران در سطح کشور مناسب است اما در بسیار از موارد نیاز به بازنگری داریم.

عباسی اذعان کرد: رویکرد کلی وزارت کشور فعال کردن کلیه ظرفیت ها و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت است.

مشاور ویر کشور در امور ایثاگران افزود: استانداران با  تشکیل شورای امور ایثارگران و برگزاری جلسات منظم هر سه ماه یک بار نقش مهمی در پیگیری امور ایثارگران از سوی دولت خواهند داشت.

وی هدف از تشکیل شورای ایثارگران را بازنگری قوانین دانست و افزود: برخی قوانین که در امور ایثارگران به درستی اجرا نمی شود باید مورد بازنگری قرار گیرد.

وی ابراز داشت: 25 درصد استخدامی ها در سال جاری به ایثارگران اختصاص داده شده است.

عباسی ادامه داد: همچنین 5درصد استخدامی ها در سال جاری به فرزندان و خویشاوندان درجه یک جانبازان تعلق دارد.

نماینده ایثارگران در وزارت کشور گفت: کلیه بازنشتگان ایثارگر می توانند فرزندان خود را در همان دستگاه خدمتی جایگزین کنند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در این رابطه که چه تسهیلاتی برای خرید مسکن ایثارگران در نظر گرفته شده است بیان کرد: طبق قانون بودجه 94 تمامی جانبازان بدون در نظر گرفتن درصد معلولیت شامل دریافت وام مسکن خواهند بود.

عباسی رقم تسهیلات مسکن را تا سقف 83 میلیون تومان دانست و افزود: بر اساس قانون بودجه 94 متقاضیان دریافت تسهیلات در شهرهای بزرگ و بالای یک میلیون نفر83 میلیون تومان و متقاضیان کلان شهرها 75 میلیون تومان دریافت وام مسکن دارند.

این مسئول اضافه کرد: بر اساس مکان جغرافیایی میزان دریافت تسهیلات متفاوت خواهد بود.

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایسنا در ارتباط با سهمیه ورودی ایثاگران به مراکز علمی بیان کرد: از کلیه ظرفیت 25 درصد ورودی ایثارگران به مراکز علمی در سال گذشته تنها 7 درصد مورد استفاده قرار گرفت.

عباسی با انتقاد از نبود معابر و پارک های تفریحی جانبازان و معلولان گفت: تاکنون از یازده استان بازدید داشتم متاسفانه آن چیزی مشاهده کرد عدم طراحی شدن  مکانی مناسب در خیابان جهت عبور معلولان بود.

وی اذعان کرد: اگر مسئولان عالی خود را جای معلولین قطع نخاع بگدارند یقینا دیگر هیچ دغدغه ای برای جانبازان وجود ندارد.

عباسی تصریح کرد: تمام ادراجات موظف به طراحی مکانی مناسب جهت استفاده معلولان هستند اینکه آسانسور اداره ای و یا سازمانی از کار بیفتد پذیرفته نیست.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو