کد خبر: 2470

تاریخ خبر:

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: ۵۱ مسجد در استان طی روزهای ۱۲ الی ۱۴ اردیبهشت ماه میزبان معتکفین خواهد بود.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام عیسی بزمانی ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: ثبت نام معتکفین از اول رجب مصادف با ۳۱ فروردین ماه آغاز و تا ۱۰ رجب مصادف با ۹ اردیبهشت ماه بصورت اینترنتی انجام خواهد شد.

وی از مسجد جامع واقع در خیابان آزادی ویژه برادران و مسجد الزهرا(س) واقع در بلوار آزادگان، مسجد المهدی(عج) واقع در بلوارمعلم، مسجد حضرت زینب(س) در خیابان دانشگاه ۱۳، مسجد کوثر واقع در زیباشهر، مسجد امام رضا(ع) واقع در خیابان صدیقیه، مسجد طالقانی واقع در بلوار شهید قلنبر، مسجد رضوان واقع در بلوارشهید فاضلی ویژه خواهران را از  مکان های ثبت نام معتکفین نام برد.

این مقام مسئول بیان کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته معتکفان استان مبلغ ۴۰۰ هزار ریال را به عنوان هزینه همیاری به مسجد مورد ثبت نام خود نقدا پرداخت می کنند.

بزمانی اظهار داشت: محافل انس با قرآن، برگزاری حلقه های معرفت و نشست های بصیرتی، کرسی تلاوت قرآن، سخنرانی فرهیختگان کشوری و استانی، مراسم ادعیه خوانی، برگزاری نماز جماعت، برگزاری اعمال ام داود در روز سوم اعتکاف، برگزاری شب ارتحال حضرت زینب(س) از جمله برنامه های محوری ویژه معتکفان در مساجد سیستان و بلوچستان است.

وی اعتکاف را پرورش جسم و جان و آمیزه ای از چند عبادت با فضیلت برشمرد و گفت: روزه به عنوان ارزشمندترین عبادت، اقامت به مدت سه روز در مسجد و خواندن نماز از مهمترین شروط معتکفان بحساب می آید.

بزمانی با اشاره به مراسم اعتکاف سال گذشته یادآور شد: چهار هزار و ۵۳۶ نفر سال گذشته در سیستان و بلوچستان معتکف شدند که سه هزار و ۴۰۰ نفر آنان از بانوان بودند.

به گزارش مهر، آیین معنوی اعتکاف به مدت سه روز طی روزهای ۱۳ تا ۱۵ رجب همزمان با سراسر کشور در سیستان و بلوچستان برگزار می شود و علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس اینترنتی http://www.zahedan-tebyan.ir/ مراجعه کنند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو