کد خبر: 2497

تاریخ خبر:

فرماندار زاهدان گفت: ساختار و فرهنگ شهر زاهدان نیازی به مقایسه و الگوبرداری از شهرهای خارجی ندارد

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از فارس، عباسعلی ارجمندی شامگاه دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان زاهدان در مسجد قدس در حاشیه شهر زاهدان، اظهار کرد: 9 نقطه در زاهدان به عنوان منطقه حاشیه‎ای شناخته شده است که 37 درصد جمعیت کل زاهدان را به خود اختصاص می‎دهد.

وی با بیان اینکه کاهش آسیب‎های اجتماعی در حاشیه شهر زاهدان با توجه به تراکم و پراکندگی نیاز به مدیریت و همراهی مردمی دارد گفت: بخش اعظم معضلات حاشیه زاهدان در آموزش و فرهنگ است که با نگاه ویژه مسئولان اجرایی استان، مردم و اصحاب رسانه این مهم برطرف می‌شود.

فرماندار زاهدان با تاکید بر اینکه رسیدگی به مشکل اتباع بیگانه غیرمجاز، اعتیاد، تکدی‎گری و دستفروشی و سد معابر از مهم‌ترین مواردی است که در راستای بهبود اقتصاد و پویایی به صورت جدی در دست اقدام قرار خواهد گرفت افزود: مجموعه دستگاه‎های اجرایی در زاهدان گام به گام بامردم در سطح شهر در حال ایجاد تغییرات در حاشیه زاهدان هستند.

ارجمندی تاکید کرد: حدود 12 میلیارد تومان مجموعه اعتبارات سال 93 تا پایان تیر ماه 94 با نظارت فرمانداری در اختیار کمیته برنامه‌ریزی شهری قرارگرفته که برای بهبود مشکلات حاشیه‎ای درحال هزینه شدن است.

وی گفت: برخی منازل در حاشیه شهر زاهدان فاقد سند مالکیتی است اما در راستای احترام به حقوق شهروندی با اخذ تعهد کتبی از ساکنین، به آنان انشعابات برق و آب داده شده است اما این امتیازات هیچگونه ایجاد مالکیتی برای آنان نخواهد کرد.

ارجمندی ادامه داد: به ساکنان برخی از منازل که در طرح‌های عمرانی و فرهنگی ورزشی قرار ندارد 50 درصد تخفیف در جهت سنددار نمودن ملک داده شده است.

انتقاد فرماندار زاهدان از وضعیت نامناسب شهر زاهدان

فرماندار زاهدان بیان کرد: برگزاری این نشست در بام زاهدان که در حاشیه زاهدان قراردارد، با نگاهی فرهنگی اجتماعی صورت گرفته است تا تغییرات مفیدی که با توجه به بزرگ نمایان شدن مشکلات حاشیه نادیده گرفته شده است را نشان دهد، احداث مجموعه ورزشی و تفریحی در حاشیه شهر زاهدان از مهم‌ترین برنامه‎هایی است که با کمک مسولان و مردم در حال پیگیری است.

وی گفت: تا زمانی که 75 درصد بودجه شهرداری صرف نیروی انسانی دیپلمه و یا زیردیپلم می‌شود، وضعیت شهر زاهدان سامان نخواهد یافت.

فرماندار زاهدان اضافه کرد: واقعیت‎ها نباید از دید مردم پنهان بماند، ما فکر ایده نو در حوزه شهرداری کم داریم، نقدهایی به مجموعه مدیریت شهرداری در کنار تمام خوبی‎های آن وجود دارد، ساختار و فرهنگ شهر زاهدان نیازی به مقایسه و الگوبرداری از شهرهای خارجی ندارد.

مدیرکل صدا و سیمای سیستان و بلوچستان نیز در این نشست اظهار کرد: رسانه جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ‌سازی و در کنار مسئولین اجرایی دارد، رسانه هم باید گاهی مورد بازخواست قرار گیرد که آیا به وظایف خود در ایجاد فرهنگ فعالیت کرده است یا خیر؟

محمود دولت کردستانی با بیان اینکه رسانه با هدف بهبود بخشیدن به برخی مسائل وارد می‌شود و تذکراتی را می‌دهد گفت: تخصص فرهنگ‌سازی در اختیار رسانه است که با پشتیبانی مسئولان از خبرنگاران می‌توان اصحاب رسانه را در این زمینه بیشتر یاری رساند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو