کد خبر: 2638

تاریخ خبر:

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: از فردا توزیع کارت ورود به جلسه نخستین مرحله آزمون‌های سراسری سنجش مهارت در سیستان و بلوچستان آغاز می‌شود.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از تسنیم، محمد جهانتیغی از شروع توزیع کارت ورود به جلسه هشتمین مرحله آزمون‌های سراسری سنجش مهارت و آزمون‌های متقاضیان صنعت ساختمان، بخش‌های صنایع دستی، فرش از 7 تا 9 اردیبهشت ماه جاری در استان خبر داد.

وی افزود: نخستین مرحله آزمون‌های پایان دوره کارآموزان مراکز دولتی و آموزشگاه‌های بخش خصوصی آموزش فنی و حرفه‌ای استان در روز جمعه 11 اردیبهشت ماه جاری و در 25 حوزه آزمونی، متشکل از 13 حوزه اصلی و 12 حوزه فرعی و با حضور 2 هزار و 225 نفر شرکت کننده که شامل یک هزار و 147  نفر مرد و یک هزار و 78 نفر زن هستند، برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان بیان کرد: این آزمون به صورت هماهنگ در سراسر استان و در 138 حرفه اجرا می‌شود که 35 حرفه آن به صورت همسان کشوری است.

جهانتیغی گفت: آزمون تعیین سطح کارگران صنعت ساختمان در ساعت 9:45 روز پنج شنبه 10 اردیبهشت ماه جاری در 13 حرفه و با حضور 210 شرکت کننده باسواد و 97 نفر بی‌سواد و در مجموع 307 نفر و آزمون‌های تفاهمنامه (صنایع دستی، فرش و....) در ساعت 9:45 همان روز در 5 حرفه و با حضور 44 نفر  متشکل از 23 نفر باسواد و 21 نفر بی‌سواد برگزار می‌شود.

وی با اشاره به مراحل اجرای آزمون‌های سنجش مهارت عنوان کرد: آزمون هر حرفه شامل دو مرحله کتبی و عملی است که متقاضیان بخش‌های صنعت ساختمان و تفاهمنامه که قبلا در موعد مقرر برای شرکت در آزمون‌های مذکور ثبت‌نام کرده‌اند باید از تاریخ 7 اردیبهشت تا 9 اردیبهشت ماه جاری با مراجعه به سامانه http://advari.irantvto.ir و با درج شناسه پرداخت و شماره پرونده و یا درج مشخصات فردی کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همچنین کارآموزان مراکز دولتی و آموزشگاه‌های بخش خصوصی که به آزمون فوق معرفی شده‌اند می‌توانند از 7 تا 9 اردیبهشت ماه جاری با مراجعه به سامانه http://azmoon.portaltvto.com و درج شناسه پرداخت و شماره پرونده و یا درج مشخصات فردی نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند.

جهانتیغی افزود: قبول شدگان در آزمون کتبی باید براساس برنامه زمان‌بندی شده از سوی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان برای شرکت در آزمون عملی به حوزه‌های تعیین شده مراجعه کنند.

وی با اشاره به تمهیدات لازم برای اجرای هرچه بهتر آزمون‌های فوق از تشکیل ستاد پاسخگویی آزمون خبر داد که متقاضیان می‌توانند با مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان خود تماس حاصل کنند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو