کد خبر: 2647

تاریخ خبر:

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: در سال 93 حقوق معلمان نسبت به سال 92، 36 درصد و حقوق کادر اداری آموزش و پرورش 32 درصد افزایش داشته است.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از فارس، علیرضا نخعی ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در سال 93 حقوق معلمان نسبت به سال 92، 36 درصد و حقوق کادر اداری آموزش و پرورش، 32 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با اشاره به اجرای سیاست محوری ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش همزمان با سراسر کشور، خرید خدمات آموزشی در راستای توسعه مشارکت در آموزش و پرورش را از دیگر برنامه‌های این اداره‌کل عنوان کرد که در کاهش هزینه‌ها بسیار موثر بوده و ارتقا کیفی آموزش را به دنبال داشته است.

این مسئول بیان کرد: اعمال حق مرزی در حقوق و مزایای فرهنگیان سیستان و بلوچستان را یکی دیگر از برنامه‌های سال قبل عنوان کرد که جلب رضایت معلمان را به دنبال داشت.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه اظهار کرد: عملیات احداث سه مدرسه برای ساکنین مسکن مهر به اتمام رسیده که دو مدرسه در زاهدان و یک مدرسه در چابهار است.

علیرضا راشکی افزود: احداث هشت مدرسه در شش منطقه سیستان و بلوچستان برای ساکنان مسکن مهر لازم و ضروری است که سه منطقه در زاهدان و مابقی در چابهار، نیکشهر، کنارک و میرجاوه قرار دارد.

وی با بیان اینکه احداث این هشت مدرسه نیاز به تامین 17 میلیارد تومان اعتبار دارد، ادامه داد: در سال‌جاری نه تنها اعتبارات استانی اداره کل نوسازی مدارس افزایش نخواهد یافت بلکه ممکن است با کاهش هم مواجه باشد، در چنین شرایطی اولویت ما امسال اتمام پروژه‌های نیمه تمام با همکاری و مشارکت خیرین مدارس در سطح استان است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان در پایان بر ضرورت احداث مدارس در نقاط حاشیه شهر زاهدان تاکید کرد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو