کد خبر: 2653

تاریخ خبر:

مدیرعامل ستاد دیه سیستان و بلوچستان انتخاب یاوران ستاد دیه در شهرستان‌ها را یکی از اولویت‌های این ستاد در سال جدید عنوان کرد.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از فارس، رحمدل بامری پیش از ظهر امروز در دومین نشست اعضای ستاد دیه اظهار داشت: در سال گذشته 96 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد با کمک ستاد دیه و خیرین از زندان آزاد شدند که رقم بدهی آنان بالغ بر 10 میلیارد تومان بوده است که از این میزان 4 میلیارد و 800 میلیون تومان گذشت شکات ،3 میلیارد و 200 میلیون تومان نیز کمک ستاد دیه و مابقی آورده شخصی و پرداخت‌های شرکت بیمه بوده است.

وی افزود: در سال 93 هشت جلسه تشکیل و جشن گلریزان در 11 شهرستان برگزار که بخش مهمی از آزادی‌ها باکمک خیرین و اعتبارات ستاد دیه انجام گرفت.

 

بامری رویکرد ستاد دیه در سال جدید را منطبق بر شیوه‌نامه جدید ستاد دیه دانست و ادامه داد: هیئت مدیره ستاد دیه هر دو سال یکبار تغییر خواهد کرد و امسال هیئت مدیره جدید انتخاب شد که ریاست آن به عهده رئیس کل دادگستری است.

 

وی برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشن گلریزان در تمام شهرهای استان را یکی از برنامه‌های محوری استان در سال جدید عنوان کرد.

 

مدیر عامل ستاد دیه سیستان و بلوچستان برنامه‌های آموزشی، شناسایی خیرین، برگزاری منظم جلسات ستاد دیه، درآمدزایی مستمر با استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود در استان، تحقیقات جامع از مددجویان غیر عمد و خانواده‌های آنان، ارتباط با جراید، روزنامه‌ها و صدا و سیما و ارائه گزارش عملکرد به مردم استان را از دیگر برنامه‌های سال جدید عنوان کرد.

 

بامری افزود: در جلسه امروز این ستاد، 9 فقره پرونده مورد بررسی که پنج فقره مربوط به تصادفات، دو فقره مالی و دو فقره مهریه بود که جمعا بالغ بر 7 میلیارد و 562 میلیون و 157 هزار و 894 ریال که از این میزان 4 میلیارد و 130میلیون و 822 هزار و 894 ریال گذشت از شکات و یک‌میلیارد و 830 میلیون ریال کمک ستاد دیه و مابقی نقدینگی و پرداخت شرکت بیمه بوده است.

 

وی افزود: ستاد دیه تلاش خواهد کرد آمار زندانیان جرائم غیر عمد در سال جدید کاهش و به پایین‌ترین میزان برسد.

 

مدیرعامل ستاد دیه سیستان و بلوچستان از مردم متعهد و خیرین استان خواست تا کمک به این ستاد و زندانیان جرائم غیر عمد را در اولویت و فهرست برنامه‌های خیرخواهانه خود قرار دهند.

 

بامری از شکات نیز خواست تا با روحیه گذشت برای رضای خداوند متعال و شادی خانواده‌های افراد زندانی جرائم غیر عمد گذشت را سرلوحه کار خود قرار دهند و نام نیک از خود بر جای بگذارند.

 

وی از معتمدین نیز خواست تا برای صلح و سازش بین افراد تلاش بیشتری نمایند تا دیگر شاهد حضور زندانیان جرائم غیر عمد در زندان‌ها نباشیم.

 

مدیر عامل ستاد دیه سیستان و بلوچستان ادامه داد: مردم استان باید برای جلوگیری از بروز حوادث رانندگی ایمنی خودروی خود را چک کنند و نسبت به بیمه ماشین خود در اسرع وقت اقدام نمایند تا در صورت بروز هر حادثه‌ای متحمل خسارت نشوند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو