کد خبر: 2736

تاریخ خبر:

فرماندار نیمروز گفت: به منظور احیای دریاچه هامون، کارگروه مشترکی بین ایران و افغانستان شده شده که نقطه عطفی برای منطقه سیستان خواهد بود.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از تسنیم، تقی طاهری امروز در جلسه شوراها و مسئولان شهرستان نیمروز در مصلی این شهرستان با گرامی‌داشت روز شوراهای اسلامی، از آغاز بکار پروژه آبرسانی نیمروز خبر داد و اظهار داشت: کارهای اجرایی پروژه آبرسانی به شهرستان نیمروز و تامین بودجه آن نیز انجام شده و امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: منطقه آزاد تجاری سیستان نیز به عنوان امیدی دیگر برای مردم منطقه محسوب می‌شود و طبق نظریه کارشناسان این منطقه از لحاظ تجاری سریع رشد خواهد کرد.

فرماندار نیمروز در ارتباط با احیای دریاچه هامون گفت: در این راستا، کارگروه مشترک بین ایران و افغانستان تشکیل شده که نقطه عطفی برای منطقه سیستان خواهد بود.

طاهری همچنین دلیل سرقت‌های انجام شده در منطقه را بیکاری جوانان و نبود درآمد در شهرستان دانست و بیان کرد: با توجه به نبود آب و مشکلات کشاورزی، درآمدهای مردم منطقه کاهش یافته لذا امیدواریم با استفاده از صنایع دستی و مشاغل خانگی، مشکل بیکاری مردم و پیامدهای ناشی از آن هرچه زودتر برطرف شود.

 رئیس شورای بخش صابری سیستان نیز در این جلسه با تبریک روز شوراها به شوراهای اسلامی ودهیاران شهرستان نیمروز گفت: با همفکری و همکاری می‌توان بزرگترین مشکلات را از بین برد.

محمدهادی چاری افزود: در جلسات شوراها می‌توان از صاحب‌نظران دعوت کرد و از همفکری آنان در زمینه پیشرفت شهرستان استفاده بیشتری برد.

یدالله شعیبی بخشدار مرکزی نیمروز نیز در این جلسه گفت: با توجه به سفارش قرآن کریم به مشورت کردن در امور، شوراها تشکیل شده است و اگر شوراها نیز مشورت کردن را کنار بگذارند موفق نخواند شد.

مشهدی منصوری رئیس شورای شهرستان نیمروز هم با تبریک روز شوراها اظهار داشت: شورا یک نهاد مشارکتی است و در زمینه تصمیم‌گیری و پیشبرد امور فعالیت دارد لذا شهر و روستا را باید از نظر جمعی و برگرفته از ایده‌ها و تجربیات افراد صاحب‌نظر، آباد سازند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو