کد خبر: 2753

تاریخ خبر:

دبیر کل ایالت بلوچستان پاکستان گفت: این کشور به هیچ تروریستی اجازه استفاده از خاکش برای فعالیت علیه جمهوری اسلامی ایران را نمی دهد.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از ایرنا، سیف الله چتا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در زاهدان افزود: پاکستان و ایران به جد با تروریست ها مقابله می کنند و به همین سبب بیشتر تفاهمات انجام شده در هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک مرزی به موضوع مقابله با تروریسم، قاچاق و توسعه تجاری دو کشور و رفاه مردم مرزنشین اختصاص داشته است.

وی در پاسخ به خبرنگار ایرنا مبنی بر تحویل تروریست عبدالستار ریگی به ایران گفت: دستگیری این تروریست در پاکستان قبلا به اطلاع مقامات ایرانی رسیده است.

وی افزود: معاهده استرداد مجرمان بین ایران و پاکستان وجود دارد ما نیز معتقد بر اجرای آن از سوی دو طرف هستیم.

وی تصریح کرد: پاکستان در تلاش برای مقابله جدی علیه افرادی که قصد انجام عملیات تروریستی و ناامن کردن خاک کشور دوست و همسایه ما ایران را دارند، است.

دبیر کل ایالت بلوچستان پاکستان گفت: بر اساس تفاهمنامه جدید مقرر شد هر کدام از دو کشور ایران و پاکستان در خاک خود اقدام به ایجاد بازارچه های مرزی جدید در مقابل یکدیگر و استقرار دستگاه های مرتبط با مرز از جمله گمرک، گذرنامه و نیروی انتظامی و ساخت منازل مسکونی برای این افراد در گذرهای مرزی قانونی کنند.

وی اظهار داشت: به منظور بازسازی پست های مرزی موجود و ساخت پست های مرزی جدید و همچنین برقراری گشت های همزمان اقدامات لازم انجام خواهد شد.

چتا از مهمان نوازی مقامات جمهوری اسلامی ایران بویژه معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان و مردم استان قدردانی کرد.

وی گفت: همچنین از استاندار سیستان و بلوچستان و آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان به سبب توصیه ها و رهنمودهای سازنده شان قدردانی می کنم.

سرپرست هیات پاکستانی اظهار داشت: تمامی تفاهمات انجام شده در این اجلاس در راستای رفاه، آسایش و امنیت مردم دو کشور بویژه استان سیستان و بلوچستان و ایالت بلوچستان بوده است.

هیات 20 نفره از مسوولان، فرماندهان و فرمانداران ایالت بلوچستان پاکستان به سرپرستی سیف الله چتا دبیر کل این ایالت به منظور شرکت در هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک مرزی ایران و پاکستان از روز دوشنبه وارد زاهدان شدند.

این اجلاس روز سه شنبه در استانداری سیستان و بلوچستان آغاز به کار کرد.

دیدارهای جداگانه با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان، استاندار سیستان و بلوچستان و تجار و بازرگانان زاهدان، بازدید از دانشگاه سیستان و بلوچستان و موزه منطقه ای جنوب شرق کشور از دیگر برنامه های دو روز گذشته هیات پاکستانی در زاهدان بود.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو