کد خبر: 3184

تاریخ خبر:

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: جامعه جوان ما نیازهای متفاوتی دارد باید مدلی طراحی شود که ابتدا بتوانیم نیازهای ابتدایی این قشر را برآورده کنیم.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از ایسنا، علی‌اصغر جمشیدنژاد در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با اشاره به مشکلات امروز نسل جوان اظهار کرد: تا زمانی که نیازهای ابتدایی و اولیه نسل جوان برطرف نشود احترام به ارزش‌ها و هنجارهای جامعه امکان پذیر نیست.

 وی افزود: باید بررسی شود که مشکل از کجاست و نیاز اصلی نسل جوان چیست، متاسفانه نیاز سنجی نسل جوان به خوبی انجام نمی‌شود.

 معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان‌ بلوچستان همچنین گفت: اینکه بخواهیم الگوهای ناموفق از محیط برداشت کنیم و آن‌را به کل جامعه ربط دهیم امری اشتباه است.

 این مسئول راهکار ایجاد اشتغال جوانان را مبنی‌بر ترسیم یک مدلی اصولی دانست و اظهار کرد: بعضی از جوانان می‌خواهند یک شبه پولدار شوند و هیچ توجهی به شرایط اقتصاد و بازار ندارند.

 وی افزود: نباید انتظار داشته باشیم که تمامی تحصیل کرده‌ها به شغل دولتی دست یابند.

 جمشیدنژاد ادامه داد: با توجه به بالا بودن جمعیت جوان استان تمامی نهادها باید جهت رفع مشکلات این قشر از جامعه فعال شوند.

 معاون استاندار در ادامه تصریح کرد: بهتر آن است که نیازهای نسل جوان با اولویت‌بندی مناسب مورد ارزیابی قرار گیرد.

این مسئول در بخشی دیگر گفت: برای مبارزه با حاشیه‌نشینی تمامی حوزه‌ها به خصوص  اداره ورزش و جوانان باید وارد عرصه شوند.

 جمشیدنژاد با تاکید بر راه اندازی مراکز استعدادیابی جوانان بیان کرد: مراکز استعدادیابی در تمامی عرصه‌ها می‌توانند فعالیت داشته باشند مشروط به آنکه سیاسی عمل نکنند.

معاون استاندار در ادامه با اشاره به فعالیت احزاب دانشجویی اضافه کرد: با توجه به راه اندازی خانه احزاب در دولت تدبیر تمامی احزاب می‌توانند بصورت قانونی فعالیت کنند.

 

به گزارش ایسنا در این جلسه تعدادی از مدیران به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با انتقاد از نبود بودجه لازم در فعالیت‌های فرهنگی و هنری بیان کرد: متاسفانه اعتبارات فرهنگی و هنری استان نسبت به سایر نقاط بسیار ضعیف است.

دانشی، با مهم خواندن فعالیت‌های فرهنگی در پر کردن اوقات فراغت جوانان اظهار کرد: زیر ساخت‌های لازم برای پرپایی رویدادهای فرهنگی در استان وجود ندارد.

 وی ادامه داد: فرهنگ‌سرای جوان زاهدان باید مجهرتر شود تا زمینه تمامی فعالیت‌های فرهنگی فراهم شود.

 همچنین مشاور جوان استاندار در این جلسه بیان کرد: با نگاه مثبت استاندار تاکنون اقدامات خوبی در حوزه جوانان انجام شده است.

سید محسن کالوندی بیان کرد: انتخاب بخشداران جوان در نقاط مختلف استان و همچنین نام‌گذاری برخی از خیابان به نام جوانان موید این ادعاست.

 کالوندی از برگزاری جشن بزرگ هفته‌جوان در هفته آینده خبر داد و گفت: در نظر داریم تا هفته آینده جشنی با شکوهی را با حضور هزاران نفر از جوانان استان  برگزار کنیم که برای انجام این‌کار حمایت دستگاه‌های مختلف را انتظار داریم.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو