کد خبر: 3185

تاریخ خبر:

مدیرکل بهزیستی سیستان و بلوچستان گفت: معتادین زیر 18سال طی فرآیندی مورد مدوا قرار می گیرند و پس از آن مهارت آموزی می شوند.

به گزارش زاهدان‌نیوز، محمدرضاسراوانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سن اعتیاد در سطح استان کاهش یافته است تصریح کرد: دو مرکز در سطح شهر زاهدان مسئولیت نگه داری معتادین زیر 18سال را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: با کمک اورژانس اجنماعی و نیروی انتظامی معتادین خیابانی شناسایی و جمع اوری می شوند پس از طی این مرحله افراد مذکور در بیمارستان مدوا و سپس به بهزیستی بازمی گردند.

سراوانی اضافه کرد: اگربه هر دلیل خانواده  این افراد صلاحیت نگه داری کودکان مدوا شده را نداشته باشند بهزیستی این مسئولیت را تقبل می کند.

مدیر کل بهزیستی استان خاطرنشان کرد: البته خانواده هایی که صاحب فرزند نمی شوند نیز می توانند طی مراحل قانونی حامی خوبی  برای این افراد باشند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 50 نفر در مراکز ترک اعتیاد زاهدان نگه داری می شوند گفت: در حال حاضر دو مرکز در سطح شهر زاهدان متولی حفاظت از کودکان مدوا شده را بر عهده دارند.

مدیر کل بهزیستی سیستان و بلوچستان بیان کرد: باید اضافه کنم که تمامی افراد پس طی مراحل درمان مهارت آموزی می شوند.

سراوانی در پاسخ به این سوال که چند مرکز ترک اعتیاد ماده 15 در استان فعال است اذعان کرد: بالغ بر 25 مرکز ماده 15 در سراسر استان دایر است.

وی افزود: مراکز ماده 15 به طور داوطلبی معتادین بالای 18 سال را پذیرش کرده و سپس مورد مدوا قرار می دهد.

وی با شرح کارایی مراکز ماده  16 نیز گفت: دو مرکز در سطح استان معتادین پرخطر را به صورت اجباری جمع آوری و مدوا می کنند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو