کد خبر: 3192

تاریخ خبر:

مردم 69 روستای شهرستان نیکشهر برای برقراری تماس باید مسیر 40 کیلومتری را از مرتفع ترین قله ها طی کنند.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از عصر هامون، هر صبحی که بیدار می‌شویم، تکنولوژی جدیدی وارد بازار شده و تلاش‌های ویژه‌ای برای ایجاد فناوری‌های نوین در راه است که اغلب این فناوری‌ها با استفاده از سیستم‌های ارتباطی کار می‌کنند.
یکی از نیازهای استفاده از فناوری‌های نوین، برخورداری از سیستم‌های ارتباطی از جمله تلفن، اینترنت، تلفن همراه و اینترنت تلفن همراه و . . . است که توسعه زیرساخت‌های ارتباطی به‌عنوان یکی از مهمترین نیازهای هر جامعه محسوب می‌شود.
در سال‌های اخیر گام‌های بسیار مهمی در راستای توسعه زیرساخت‌های مخابراتی در نقاط مختلف کشور برداشته شده و طرح‌های مختلفی اجرا شده است با این وجود اهالی 69 روستای شهرستان نیکشهر از هشت سال پیش تاکنون برای برقراری یک ارتباط تلفنی مجبورند یا مرتفع ترین قله کوه و یا مسیر 40 کیلومتری رفت و برگشت را بپیمایند.
عدم توسعه زیرساخت‌های مخابراتی شهرستان نیکشهر باعث ایجاد نارضایتی های در بین مردم روستاهای این شهرستان شده که در تماسی که شماری از معتمدان و اعضای شوراهای اسلامی منطقه هبودان نیکشهر با برخی پایگاه های خبری داشته اند عنوان کرده اند که مردم این منطقه چندین سال است در انتظار برقراری ارتباط تلفنی هستند و هنوز این خواسته عملی نشده است و به ناچار برای برقراری یک تماس تلفنی و یا انجام کارهای روزمره باید فاصله های طولانی را طی کنند لذا مردم این مناطق خواستار رسیدگی جدی به این وضعیت و بهبود وضعیت موجود هستند.

94 روستای نیکشهر فاقد تلفن خانگی هستند
در تماسی که پایگاه خبری عصر هامون جهت پیگیری این موضوع با صاحب گل صالحی فرماندار شهرستان نیکشهر داشت، وی گفت: از مجموع روستاهای بالای 20 خانوار، 69 روستای نیکشهر و 25 روستای فنوج فاقد تلفن خانگی هستند که در حال حاضر در حال آماده سازی زیر ساخت ها هستیم.
وی ادامه داد: روستاهای فوق مشمول طرح تلفن خانگی طرح یو اس بی سال 93 هستند که امسال این طرح اجرایی خواهد شد.
صالحی یکی از دلایل عدم تجهیز این روستا به سیستم های ارتباطی را راه های کوهستانی خواند و بیان کرد: امکانات و بسترهای لازم جهت فراهم سازی این بستر در حال اجرا است که خوشبختانه امسال این طرح قابلیت اجرایی دارد.
فرماندار نیکشهر تصریح کرد: نزدیکترین روستا به شهرستان نیکشهر 20 کیلومتر است و در برخی مناطق تلفن همراه آنتن می دهد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو