کد خبر: 3758

تاریخ خبر:

علما و سران اهل سنت سیستان و بلوچستان انفجار مسجد شیعیان در کویت توسط تکفیری ها را محکوم و عنوان کردند: کشتار برادران شیعه ما در کویت اقدامی جنایتکارانه است.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از عصرهامون، علما و سران اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون  ضمن محکوم کردن حمله تروریستی نمازگزاران مسجد امام صادق(ع) کویت توسط تکفیری ها عنوان کردند: کشتار برادران شیعه ما در کویت اقدامی جنایتکارانه است و عامل اصلی این اعمال جنایتکارانه دلارهای آمریکا و اسرائیل است.

کشتار برادران شیعه ما در کویت اقدامی جنایتکارانه است

مولوی عبدالرحمن عارفی امام جمعه نگور در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون ضمن محکوم کردن این اعمال جنایتکارانه گفت: کشتار برادران نمازگزار شیعه در کویت به دست تکفیری ها اقدامی جنایت کارانه است.

وی بیان کرد: استکبار جهانی با انجام اینگونه اقدامات سعی در اختلاف افکنی بین مسلمانان و نابودی اسلام دارد.

مولوی عارفی انفجار انتحاری در مسجد امام صادق (ع) در کویت را به شدت محکوم کرد.

وی گفت: این افرادی که ترور می‌کنند، مساجد، حوزه‌های علمیه را به آتش می‌کشند و یا آدم‌ربایی و قتل و جنایت می‌کنند، به مقدسات اهانت می‌کنند، به خود آیند و به آغوش اسلام بازگردند و دست اتحاد و وحدت به اسلام و مسلمانان بدهند و فریب دشمنان را نخورند.

امام جمعه اهل سنت نگور متذکر شد: توصیه به این افراد این است که دست از کفار و مشرکین بکشند و با اندک پولی که از دشمنان اسلام می‌گیرند آخرتشان را به دنیا نفروشند.

عارفی در پایان افزود: مسلمانان هم باید هوشیارتر از همیشه بوده و صفوف بهم پیوسته اخوت و برادری خود را مستحکم‌تر سازند تا دشمنان نتوانند این صفوف آهنین را از هم بشکنند.

دلارهای آمریکا و اسراییل عامل کشتار مسلمانان است

مولوی عبدالوهاب کرد امام جمعه لادیز در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون ضمن محکوم کردن این جنایت بیان کرد: این جرایم غیر انسانی به شدت محکوم هستند.

وی این اعمال ضد شیعی و ضد سنی را محصول تغذیه گروه های رادیکال تروریستی توسط آمریکا و اسراییل دانست و گفت: دولت های استکباری به اختلافات شیعه و سنی دامن می زنند و از آتش تفرقه میان آنها بهره می برند.

امام جمعه لادیز با موثر دانستن نقش آمریکا و اسراییل در تحرک مسلمانان علیه یکدیگر افزود: نقش دولتهای استکباری که از اختلافات میان گروه های مختلف اسلامی به ویژه شیعه و سنی سود می برند را نباید فراموش کرد چرا که آنها با خرج کردن میلیاردها دلار تلاش می کنند تا آتش اختلاف میان شیعه و سنی را روشن کرده و از آن در جهت منافع خود بهره ببرند.

وی افزود: این گونه اقدامات جنایتکارانه تا زمانی که آمریکا قبل از واقعه برج های دوقلو وارد منطقه نشده بود هرگز رویت نمی شد اما پس از حضور امریکا در افغانستان این گونه جنایت ها در منطقه و کشور های اسلامی افزایش یافت.

مولوی کرد با تأکید براینکه هدف این جنایت را ایجاد اختلافات مذهبی در کویت دانست و گفت: علمای جهان اسلام باید برای مقابله با اندیشه های تکفیری تلاش خود را مضاعف کنند و مردم را بیدار نمایند.

امام جمعه لادیز خاطرنشان کرد: ریشه کن کردن اندیشه های تکفیری تنها به واسطه تلاش علمای حامی وحدت اسلامی امکان پذیر است. تکفیری‌ها که خون مسلمانان را مباح می‌دانند نباید به این راحتی به اقدامات خود ادامه دهند.

اهانت به مساجد شیعیان اهانت به مساجد اهل سنت است

مولوی محمد علی شهنوازی امام جمعه اهل سنت خاش در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون گفت: این قضیه و قضایای امثال اینها که واقعاً یک عمل تروریستی هستند از افرادی سر می‌زند که بویی از اسلام و انسانیت نبرده‌اند.

وی با بیان اینکه این اعمال وقیح و وحشیانه را به شدت محکوم می‌کنیم، افزود: دشمنان در پی این هستند که به مسلمانان و جامعه اسلامی ضربه بزنند؛ بنابراین به روش های مختلف و به شیوه‌های متعدد متوسل می‌شوند تا به اهداف شومشان برسند.

امام جمعه اهل سنت خاش در ادامه با اشاره به سوء استفاده آن‌ها از مذاهب اسلامی بیان کرد: این افراد از خدا بی خبر احیاناً این مسائل را توجیه می‌کنند و به یکی از مذاهب اسلامی و گروه‌های اسلامی نسبت می‌دهند.

وی با بیان اینکه هدف دشمنان اسلام کشور اسلامی ایران است، تصریح کرد: دشمنان اسلام تحمل وحدت شیعه و سنی ایران را دارند لذا همواره با انفجار در مساجد شیعیان سعی در اختلاف افکنی بین مسلمانان دارند در حالی که انفجار مسجد شیعیان انفجار مسجد اهل سنت است چرا که مساجد شیعه و سنی با هم تفاوتی ندارد و همه مسلمانان در یک مسجد با هم برادرانه نماز می خوانند.

مولوی شهنوازی اضافه کرد: اهانت به مساجد شیعیان اهانت به مساجد اهل سنت است.

 

هدف تکفیری ها ایجاد تنش بین شیعه و سنی است

حمید گمشادزهی بزرگ طایفه گمشادزهی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصر هامون گفت : هدف گروه های تروریستی از این گونه اقدامات ایجاد تنش بین شیعه و سنی است.

وی، با اشاره به این مطلب که خدا در قرآن می فرماید کسی که یک نفر را کشته است مثل این است که همه را کشته، اظهار داشت: این گونه اقدامات جنایتکارانه که از سوی امریکا و اسرائیل صورت می گیرد به شدت محکوم است.

گمشادزهی افزود: مطلوب است مسلمانان جهان با قاطعیت و به سرعت و با شدت هرچه تمام‌تر با این گروهک های تروریستی مقابله کرده تا منهدم شوند و نتوانند دیگری آسیبی به مسلمانان برسانند.

وی بیان کرد: عدم توجه برخی مسلمانان جهان به مسائل دینی و مذهبی و قرارگرفتن مباحث دینی مسلمانها به دست صهیونیست‌ها، باعث شده که فجایع بی‌شماری توسط گروه‌های تکفیری در کشورهای اسلامی به وقوع بپیوندد که بسیار تأسف‌بار است.

بزرگ طایفه گمشادزهی گفت: مزدوران وهابی بدانند اگر این اقدامات ادامه پیدا کنند مسلمان جهان یکپارچه در مقابل آنان می‌ایستند و نابودشان می‌کنند.

گمشادزهی در پایان با بیان اینکه دشمنان اسلام سعی دارند مسلمانان را از هم جدا کنند، گفت: شیعه ، سنی و عرب و عجم با هم برادرند و یکی هستند و هیچ کس در دنیا نمی تواند مسلمانان را از یکدیگر جدا کند

کشتار مسلمانان روزه دار در مسجد اقدامی سخیف وشدیدا محکوم است/ صهیونیسم پشت پرده جنایات داعش بر علیه مسلمانان است

امام جمعه اهل سنت مسجد زین العابدین چابهار گفت: کشتار مسلمانان بیگناه در ماه حرام آن هم در مسجد حرکتی بسیار سخیف است و جامعه اهل سنت این اقدام تروریستی را شدیدا محکوم می کند.

مولوی عبدالرحمن ترنج زر در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، با اشاره به انفجار تروریستی در مسجد امام صادق علیه السلام واقع در منطقه الصوابر در کویت، اظهار کرد: جریان نامبارک تکفیری و داعش پدیده ای نوظهور وتحفه استعمار پیر در ادامه تفرقه پراکنی بین مسلمانان بوده و روز بروز جبهه های جدیدی بر علیه مسلمانان باز می کنند.

وی افزود: ایران اسلامی به عنوان داعیه دار مبارزه با صهیونیسم جهانی و یگانه کشوری که بر اساس شناخت و آگاهی از وضعیت کشورهای اسلامی که رهاورد انقلاب و مکتب امام (ره) شناخته می شود.

مولوی اهل سنت چابهار بیان کرد: اسلام امریکایی که حضرت امام (ره) از آن نام برد اکنون در یمن با هواپیماهای کشورهای غربی و خلبانان یهودی به کشتار زن و کودک می پردازد و خود را کلید دار کعبه می داند پشت سر وحامی گروه های تروریستی از جمله داعش است.

مولوی ترنج زر افزود: گروه تروریستی داعش به این اندازه و با این امکاناتی که در دست دارد به خودی خود در مقابل جریان مقاومت نمیتوانستند ایستادگی کند و این مهم نشان از حمایت همه جانبه غرب اعمم از نقشه های ماهواره ای و تسلیحاتی انان از این گروه تروریستی دارد.

وی خاطر نشان کرد: حملات انتحاری حرکات کوری است که جبهه غربی عربی در پیش گرفتند و نشان از ناتوانی انان در جبهه های عراق و سوریه است و در جریان یمن نیز پس از گذشت دوماه کودک کشی جنون امیز به بن بست رسیده اند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو