کد خبر: 3764

تاریخ خبر:

رییس مرکز بهداشت سیستان و بلوچستان گفت: اکنون هیچ موردی از ابتلا به تب کریمه کنگو در این استان وجود ندارد.

به گزارش زاهدان‌نیوز، دکتر مهدی طباطبایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای امسال تاچندی پیش سه نفر به بیماری تب کریمه کنگو در استان مبتلا شده بودند.

وی بیان کرد: یک مورد از این افراد ساکن جنوب سیستان و بلوچستان و 2 نفر دیگر ساکن زاهدان بودند که همگی به صورت سرپایی مداوا و مرخص شدند و هم اینک هیچ بیمار مبتلا به تب کریمه کنگو در بیمارستان های استان بستری نیست.

وی اظهار داشت: احتمال مشاهده بیماری تب کریمه کنگو در تمام طول سال وجود دارد اما عمده فعالیت ناقل این بیماری (حشره کنه) در فصل بهار و تابستان است.

وی گفت: آثار این بیماری برای نخستین بار به دنبال ورود دام های آلوده از کشورهای افغانستان و پاکستان در سال 1379 در سیستان بلوچستان مشاهده شد که عمده مبتلایان در شهرهای شمالی و مرکز استان بودند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان ادامه داد: با توجه به ناشناخته بودن تب کریمه کنگو در آن سال ها حدود 400 نفر از مردم سیستان و بلوچستان به این بیماری مبتلا شدند.

وی افزود: به مرور زمان با آگاهی از نحوه شیوع تب کریمه کنگو به عنوان بیماری مشترک بین انسان و دام، توسعه مراکز درمانی تخصصی، اجرای برنامه های آموزشی و پیشگیرانه، روند ابتلا به این بیماری در سیستان و بلوچستان کاهش یافت به طوری که در سال گذشته 20 مورد و امسال سه مورد مبتلا به این بیماری در استان تایید شده است.

طباطبایی گفت: با توجه به اینکه تب کریمه کنگو عمدتا یک بیماری شغلی است که قصاب ها، دامداران و سلاخان بیشتر در معرض ابتلا به آن قرار دارند، متاسفانه یک چهارم مبتلایان به این بیماری در استان زنان خانه دار و در بعضی موارد دانش آموزان بودند.

وی ادامه داد: مهمترین دلیل گسترش شیوع این بیماری در زنان خانه دار و دانش آموزان می تواند نگهداری دام در منازل و خرد کردن گوشت دام به محض کشتار باشد.

وی آمار خطرناک مرگ بر اثر بیماری تب کریمه کنگو در منابع علمی را 30 تا 50 درصد عنوان کرد و گفت: میانگین 15 درصدی مرگ بر اثر این بیماری در سیستان و بلوچستان نسبت به سایر نقاط کشور و دنیا خیلی پایین تر است.

وی اظهار داشت: تب کریمه کنگو به راحتی قابل کنترل است و می توان به آسانی و با رعایت اصول بهداشتی شامل آموزش نکات ایمنی و بهداشتی به مردم و نظارت بر خرید گوشت ذبح شده از محل های معتبر و استاندارد توسط شهروندان، عوارض ناشی از این بیماری را به حداقل رساند.

رییس مرکز بهداشت سیستان و بلوچستان افزود: افرادی که نقش مستقیم در نگهداری و کشتار دام دارند باید حتما از وسایل حفاظتی از جمله دستکش، چکمه، پیراهن آستین بلند و روپوش استفاده کنند تا مورد گزش کنه ناقل این بیماری و آلودگی به ترشحات و خون حیوان قرار نگیرند.

وی گفت: مردم بهتر است برای حفظ سلامت خود کار پسندیده قربانی کردن و پخش نذورات را زیر نظر کشتارگاه های صنعتی و بهداشتی انجام دهند و از لمس یا پخش شدن خون حیوان ذبح شده به بدن افراد خودداری کنند و لاشه گوشت را برای از بین بردن ویروس این بیماری تا 24 ساعت در سردخانه و یخچال نگهداری کرده و سپس نسبت به توزیع آن اقدام کنند.

طباطبایی با تاکید بر اینکه وضعیت شیوع بیماری تب کریمه کنگو در سیستان و بلوچستان حاد نیست افزود: خطر شیوع این بیماری با ورود دام های غیر مجاز به استان وجود دارد زیرا سلامت دام های مجوزدار در قرنطینه و با انجام کنترل های بهداشتی تایید می شود اما هیچ راهی برای تشخیص این بیماری در دام های غیرمجاز نیست.

داریوش جهان پیما نماینده سازمان دامپزشکی کشور چندی قبل در گفت و گوی ویژه خبری در تایید شیوع این بیماری در برخی از نقاط کشور گفت: بیماری تب کریمه کنگو بیشتر از طریق نوعی کنه به دام منتقل می شود و مشخصه خاصی هم ندارد، اما در نهایت به انسان سرایت می کند.

وی افزود: با توسعه کشتارگاه های صنعتی و آموزش نکات لازم به متصدیان کشتارگاه ها توانسته ایم تا حدود زیادی این بیماری را کنترل کنیم.

وی با اشاره به اینکه ویروس این بیماری به سادگی قابل کنترل است، اضافه کرد: افرادی که با دام زنده سروکار دارند باید در محیط کار از لباس مناسب استفاده کنند؛ ضمن آنکه از لباس های کار خود در محل زندگی استفاده نکنند و در هنگام کشتار دام نیز از البسه و دستکش های بهداشتی استفاده کنند.

وی ادامه داد: سازمان دامپزشکی هر سال دو بار در روستاهای کشور به طور رایگان اقدام به سمپاشی دام روستاییان می کند؛ هر چند این موضوع برعهده دامداران است اما این سازمان با هدف پیشگیری از شیوع تب کریمه کنگو در سطح کشور این اقدام را انجام می دهد.

وی با اشاره به هماهنگی میان وزارتخانه های کشور، بهداشت و درمان و همچنین سازمان دامپزشکی گفت: برای پیشگیری از انواع بیماری مشترک میان انسان و دام باید پس از کشتار، لاشه دام را حداقل تا 24 ساعت در دمای صفر تا چهار درجه سانتیگراد نگهداری شود و احشام دام نظیر جگر نیز باید تا 48 ساعت در دمای منفی صفر درجه نگهداری شده و سپس وارد چرخه مصرف شود.

وی با اطمینان دادن به مردم نسبت به مصرف گوشت های ذبح شده ای که تحت نظارت این سازمان صورت گرفته، توضیح داد: مصرف کنندگان با اطمینان خاطر توجه داشته باشند که تمام اصول و موارد بهداشتی به هنگام کشتار در کشتارگاه های صنعتی کشور رعایت شده و هیچ جای نگرانی وجود ندارد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو