کد خبر: 3794

تاریخ خبر:

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی از وجود بالاترین نرخ بیکاری کشور در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از ایسنا، ناصر کاشانی در مراسم جشن رمضان، از بالاترین نرخ بیکاری کشور در استان سیستان و بلوچستان خبر داد و خواستار توجه بیشتر دولت به این استان در حوزه اشتغال شد.

وی افزود: 4 میلیون و 200 هزار نفر فارغ التحصیل در کشور داریم و این تعداد نفر متناسب با مشاغل دولتی مورد نیاز نیست.

کاشانی ادامه داد: در لایحه بودجه سال 94، دولت هزار میلیارد تومان را برای اشتغال در نظر گرفت ولی مجلس شورای اسلامی 3 هزار میلیارد دیگر را از محل حذف یارانه پردرآمدها و انصرافی‌ها به این لایحه افزوده است تا این رقم به 4 هزار میلیارد افزایش یابد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این رقم در ابتدا 12 هزار میلیارد پیش بینی شده بود گفت: در صورت تصویب این رقم باید یارانه 36 میلیون نفر پردرآمد حذف می شد اما چون شناسایی این افراد مقدور نبود به ناچار این رقم به 4 هزار میلیارد کاهش یافت.

کاشانی همچنین خواستار تقسیم بندی این بودجه بر حسب کمبودها و محرومیت ها و توجه بیشتر به استان در این حوزه شد.

وی سپس به کمیته امداد امام خمینی(ره) اشاره کرد و از این دستگاه به عنوان موفق ترین دستگاه کشور در حوزه اشتغال یاد کرد و گفت: در جلسه ای که با رئیس کمیته امداد کشور داشتیم خواستار توجه بیشتر به استان سیستان و بلوچستان شدیم.

کاشانی در پایان تبعیض بین استان های کشور و سوء مدیریت را از جمله مشکلات استان بیان کرد و از دولت به دلیل عدم استفاده از مردم استان سیستان و بلوچستان در بدنه کشور و وزارتخانه ها انتقاد کرد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو