کد خبر: 3795

تاریخ خبر:

رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش اعضای شورای حل اختلاف کورین و همکاری علما، بزرگان، معتمدان درگیری دو طایفه در کورین پس از هفت سال به صلح و سازش انجامید.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از ایسنا، محمد رضا طاهری اظهار کرد: حدود هفت سال قبل طی یک راهبندی مسلحانه در شهرستان خاش که با هدف سرقت صورت گرفته بود، به سمت یک دستگاه اتومبیل تویوتا با دو قبضه اسلحه کلاشینکف تیراندازی که بر اثر این تیراندازی یک نفر به قتل می‌رسد.

طاهری گفت: بلافاصله بعد از این حادثه سارقان از محل متواری می‌شوند که با تلاش علما، معتمدان و بزرگان منطقه قاتلان شناسایی و به شورای حل اختلاف تحویل و اعضای شورای حل اختلاف نیز قاتلان را با دو قبضه سلاح به مأموران اداره آگاهی خاش تحویل می‌دهد.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری تصریح کرد: در ادامه قاتلان در دادگاه کیفری به قصاص محکوم شدند که تلاش اعضای شورای حل اختلاف کورین و همکاری علما، بزرگان، معتمدان برای جلب رضایت خانواده مقتول آغاز شد.

وی عنوان کرد: پس از برگزاری جلسات متعدد با خانواده اولیای دم موفق شدند رضایت آنها را جلب و کینه و کدورت هفت ساله را به صلح و سازش منتهی کنند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو