کد خبر: 3796

تاریخ خبر:

جانشین قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه:

جانشین قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه گفت: امروز در مجموعه لشکر 41 ثارالله فرمانده شجاع و رشید، سرلشکر سلیمانی را داریم که دنیا به او افتخار می‌کند.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه سلمان، سردار امان‌الله گشتاسبی در مراسم یادواره شهدای عملیات کربلای یک و شهدای غواص اظهار کرد: رزمندگان سیستان و بلوچستان در دوران دفاع مقدس حماسه‎های زیادی آفریدند و شهدا و جانبازان زیادی را تقدیم انقلاب کردند؛ لشکر 41 ثارالله نمونه بسیار زیبایی برای معرفی رشادت و حماسه‌سازی رزمندگان دلیر در همه عملیات‌های دفاع مقدس است؛ این یگان یکی از پیشتازان و خط‌شکنان نیروی زمینی سپاه پاسداران بود.

وی افزود: امروز در مجموعه لشکر 41 ثارالله فرمانده شجاع و رشید، سرلشکر سلیمانی را داریم که دنیا به او افتخار می‌کند؛ فرماندهی که بعد از گذشت 28 سال از دوران دفاع مقدس باز هم ‌برای عزت دفاع از اسلام و انقلاب رشادت می‌کند.

سردار گشتاسب وجود یگان‎های مختلف در سیستان و بلوچستان را ‌به برکت حماسه‌سازی‎ها و شهدایی که در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب شد دانست و تصریح کرد: امروز به برکت آن جانفشانی‎ها تیپ تکاور 110 سلمان فارسی به عنوان یگان قدرتمند نیروی زمینی سپاه پاسداران حماسه می‎آفریند.

وی تاکید کرد: تیپ حضرت علی اکبر (ع) در سیستان و یگان‌های دیگری که در سپاه سلمان رشد و نمو پیدا کردند حاکی از این است که رزمندگان این استان در خط مقدم جنوب شرق حماسه‌آفرینی می‌کنند؛ سیستان و بلوچستان به عنوان برگ زرینی در حماسه‌آفرینی‎ها ثبت شده است.

گشتاسب یادآور شد: در عملیات کربلای یک دشمن به دنبال این بود که روحیه نیروی مسلح را تضعیف کند و زمانی که به دشمن ضربه سنگینی وارد شد عملیات دفاع متحرک را انجام داد که منجر به سقوط شهر مهران شد و با فرمان امام در تاریخ 9 تیر ماه 65 با رمز یا ابوالفضل عباس (ع) ادرکنی لشکرهای مختلف هجوم خود را انجام دادند و مهران را برای دومین بار از دست دشمن آزاد کردند.

جانشین قرارگاه قدس جنوب شرق کشور گفت: رزمندگان ایران در این عملیات بیش از ده‎ها کشته و مجروح از دشمن گرفتند و بیش از یک هزار نفر از نیروهای دشمن را اسیر کردند و همچنین شهدای عزیزی را از یگان‎های مختلف تقدیم انقلاب کردیم.

سردار گشتاسب شهدای مهندسی، اطلاعات و شهدای غواص را جزء شهدای مظلوم دوران دفاع مقدس خواند و تصریح کرد: این شهدا در مهارت، اخلاق، شجاعت، ایمان، پرهیزکاری، خلاقیت و تقوا پیشکسوت بودند.

وی خاطر‌نشان کرد: بعد از یک سال و نیم وقفه در جبهه‎های حق علیه باطل به دلایل شرایط پیچیده در خطوط مقدم جبهه و استراتژی دشمن در اینکه ما را زمین‌گیر کند عملیات بزرگی به نام والفجر 8 در آخرین نقطه زمینی و اولین نقطه دریایی انجام شد؛ تنها کسانی که توانستند 6 ماه تمرین میدانی کنند و این عملیات بزرگ را انجام دهند شهدای غواص بودند.

وی کار شهدای غواص را کاری سخت و طاقت‌فرسا خواند و اضافه کرد: شهدای غواص حاوی پیام مقاومت، ایثارگری و حفظ ارزش‌های دینی و الهی هستند؛  امروز انقلاب اسلامی بیش از 200 هزار شهید را تقدیم کرده ‌و شهدای ما گنیجینه‎ای هستند که انقلاب اسلامی را بیمه کرده‌اند.  

وی در پایان گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری "شهدایی که امروز به دست ما رسید یک تعقل معنوی را در ملت ما بیدار کرد".

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو