کد خبر: 3817

تاریخ خبر:

آیین محفل انس با قرآن کریم با حضور قاری بین المللی مصری و شرکت پرشور مردم روزه دار و مومن دارالولایه سیستان در مصلی المهدی(عج) زابل برگزار شد.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از ایرنا، امام جمعه زابل روز جمعه در این آیین معنوی گفت: اگر می خواهیم به اوج و تعالی برسیم باید در خدمت قرآن باشیم.

حجت الاسلام علی اکبر کیخا از قرائت بسیار زیبای استاد محمد یوسف عقل قاری بین المللی مصری تقدیر کرد و اظهار داشت: ایشان آیاتی از سوره زیارات را قرائت کردند که موسسات فضایی به خصوص ناسا امروزه پس از قرن ها مطالعات به این آیه قرآن رسیده اند که آسمان از این وسیع تر خواهد شد.

امام جمعه زابل تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم می فرمایند با قدرتمان آسمان را آفریدیم و بنا کردیم و مدام در حال توسعه هستیم.

وی گفت: امروز موسسات فضایی آیات زیادی از قرآن کریم را کشف کرده اند ولی آنها را فاش نمی کنند.

حجت الاسلام کیخا حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس را سر دادن ندای مظلومیت مسلمانان جهان به ویژه ملت مظلوم فلسطین عنوان کرد و یادآور شد: جهان اسلام به خداوند توکل و از تهدیدها و تحریم های دشمنان هراسی نداشته باشند.

وی افزود: امروز دشمن ما را با بمب هسته ای و گرسنگی می ترساند که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری به دَرَک ما با توکل بر خدا همه تحریم ها و تهدیدها را پشت سر خواهیم گذاشت.

امام جمعه زابل بیان کرد: قرآن برای ما در اخلاق، تهذیب نفس و در سیاست حرف برای گفتن دارد و ما افتخار می کنیم که در خدمت قرآن هستیم.

وی از ناحیه سپاه زابل و اوقاف و امورخیریه که در برپایی این مراسم تلاش کردند تقدیر کرد.

در این آیین قاریان احمد جلالی نژاد، دکتر جواد غلامعلی زاده و استاد محمد یوسف عقل قاری بین المللی مصری آیاتی را از سوره های قرآن کریم قرائت کردند.

اجرای گروه همخوانی تواشیح ابصار سیستان از دیگر برنامه های محفل انس با قرآن در زابل بود.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو