کد خبر: 3896

تاریخ خبر:

حجت الاسلام علی اکبر کیخا :

امام جمعه زابل گفت: گله اصلی ما ازمسئولین محیط زیست استان و مسئولین منطقه سیستان است که اطلاع رسانی خوبی نداشته اند.

به گزارش زاهدان‌نیوز، امام جمعه زابل گفت: خشکی هامون، ریزگردها و طوفان ها مردم را به ستوه آورده، مسئولین توجه بیشتری به این منطقه داشته باشند.

حجت الاسلام کیخا در خطبه های نماز جمعه زابل افزود: هر وقت شما مردم به دور از نگاه های قومی و قبیله ای درصحنه ایستاده اید و خواسته هایتان را بدرستی مطالبه کرده اید، دیدید که به نتیجه مطلوب رسیده اید.

امام جمعه زابل گفت: مردم سیستان مردمی قدردان و شریفند و مسئولینی که به آنهاخدمت می کنند را خوب می شناسند.

وی با ابزاز گلایمندی شدید ازسخنان رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور مبنی بر پرآب شدن هامون گفت: این واقعا خیلی عجیب است در حالیکه مردم مظلوم سیستان درکنار رنجهایی که به خاطر ریزگردها،خشکسالی های پیاپی و طوفان ها متحمل می شوند، سخنانی را ازیک مسئول این چنین می شنوند.

امام جمعه زابل ادامه داد: گله اصلی ما ازمسئولین محیط زیست استان و مسئولین منطقه سیستان است که اطلاع رسانی خوبی دراین زمینه نداشته اند.

حجت الاسلام کیخا ضمن قدردانی از پیگیری های مجدانه و مستمرجوانان آگاه و رسانه ها دراین خصوص، به توزیع ماسک توسط جوانان سیستانی به نشانه اعتراض به بی توجهی های برخی مسوولین به ریزگردها و طوفان ها در منطقه اشاره کرد و گفت: این حرکت نشان دهنده همدلیست، و توسط جوانان بسیجی به صورت خودجوش صورت گرفته و بیانگراین است که جوانان، باشعوربالا و با درک این مطلب که درکنار نمازجمعه و با رعایت قوانین ایران اسلامی می توانند حق خود رابگیرند و مسئولین را متوجه کنند.

وی در ادامه خطبه ها به جنایات انجام گرفته توسط داعش اشاره کرد و افزود: هرکس که می خواهد چهره واقعی آمریکا و انگلیس را ببیند می تواند نگاهی به جنایات داعش و رژیم صهیونیستی بیندازد.این کودک سوزی هاو کودک کشی ها و قتل عام مسلمانان چهره واقعی دشمنان اسلام را نشان خواهد داد.

وی اتحاد مسلمانان علیه استکبار را تنها راه پیروزی اسلام برعلیه کفر ذکر کرد و افزود: مسلمانان باید بدانند که دشمنانشان بسیار ضعیفند و برای نابودی آنها باید متحد شوند.

منبع : ایسنا

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو