کد خبر: 401

تاریخ خبر:

فرمانده سپاه زابل گفت: عدالت، یعنی برقراری مساوات و برابر شمردن همه افراد جامعه از نگاه قانون و همچنین نفی جامعه طبقاتی است.

به گزارش «زاهدان نیوز» به نقل از بسیج ، سرهنگ پاسدار  محمد ناظری با تبریک هفته قوه قضاییه اظهار داشت: یکی از مهم ترین آرمان ها و آرزوهای جامعه بشری، اجرای عدالت قضایی است.

وی افزود: عدالت، یعنی برقراری مساوات و برابر شمردن همه افراد جامعه از نگاه قانون و همچنین نفی جامعه طبقاتی است.

سرهنگ ناظری بیان داشت: عدالت قضایی نیز به معنای حل اختلاف های افراد با یکدیگر بر اساس قوانین مصوّب است.

 وی ادامه داد:در نظام جمهوری اسلامی ایران، قوه قضاییه عهده دار اجرای عدالت قضایی است؛ ازاین رو، مسئله قضا در قانون اساسی به منظور پاسداری از حقوق مردم، امری حیاتی شمرده شده و به دلیل حساسیت بنیادی و دقت در مکتبی بودن آن، بر لزوم دور ماندن نظام قضایی از هر نوع رابطه و مناسبت های ناسالم، تأکید شده است.

فرمانده سپاه زابل نخستین پایه گذار و معمار دستگاه قضایی انقلاب را شهید مظلوم آیت اللّه دکتر بهشتی خواند و افزود؛ شهیدی که با وجود مدت زمان محدودی که عهده دار سامان بخشی و ایجاد تشکیلات نوین قضایی بود، تأثیر مهمی بر سمت و سو و جهت گیری آن داشت و می توان گفت پایه های آغازین قوه قضاییه با اندیشه های او بنیان نهاده شد.

وی ادامه داد: شهید بهشتی در نگاه امام راحل رحمه الله جایگاه ویژه ای داشت؛ سخنان امام در مورد ایشان، پیش و پس از شهادت، گویای شناخت ویژه حضرت امام از وی بود؛ شاید والاترین تعبیر از شخصیت آن بزرگوار، تعبیر رهبر کبیر انقلاب بود که او را به تنهایی «یک ملت» نامید.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو