کد خبر: 4069

تاریخ خبر:

مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان گفت: طرح ویژه نظارت بر صنف آرایشگران زنانه با توجه به افزایش نارضایتی‌ها اجرایی شد که در این طرح کارشناسان با تخلفات متعددی روبرو شدند.

به گزارش زاهدان‌نیوز، سید مرتضی مدنی فدکی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: در صنف آرایشگران زنانه شهرستان زاهدان تعداد 566 واحد دارای پروانه کسب، 70 واحد در مرحله دریافت پروانه و بیش از 200 واحد فاقد پروانه کسب در حال فعالیت هستند که بیشترین خطر برای بانوان استان نیز واحدهای فاقد پروانه هستند که در مرحله شناسایی و بزودی توسط اتحادیه مربوطه و اماکن نیروی انتظامی پلمب خواهند شد.

وی با بیان اینکه واحدهای دارای پروانه کسب آموزش‌های لازم را توسط اتحادیه دیده‌اند، گفت: درخصوص واحدهای فاقد مجوز علاوه بر اینکه این آموزش‌ها طی نمی‌شود هیچگونه نظارت بر عملکرد آنها نیز صورت نمی‌گیرد و عمده تخلفات در این موارد مشاهده شده است.

مدنی فدکی افزود: در طرح ویژه نظارت بر آرایشگاه‌ها، تخلفاتی مشاهده شد که زنگ خطری برای مشتریان این صنف است از جمله فروش زیورآلات، پوشاک، مواد غذایی همچون عسل و غیره نیز فال قهوه، عرضه لوازم آرایشی قاچاق و غیربهداشتی و موارد اینچنینی که بیشتر این تخلفات توسط واحدهای فاقد پروانه رخ داده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی سیستان و بلوچستان بیشترین تخلفات صورت گرفته در اجرای این طرح را گرانفروشی عنوان داشت و گفت: در هفته گذشته 12 فقره پرونده برای آرایشگران با 18 مورد تخلف تشکیل که در شعب تعزیرات حکومتی در حال رسیدگی است.

وی گفت: همچنین یک موسسه زیبایی که متصدی آن اقدام به فعالیت‌های غیرمجاز در محیطی کاملاً غیربهداشتی و اقدام به دخالت در امور پزشکی می‌کرد علاوه بر تشکیل پرونده از ادامه فعالیت موقتاً جلوگیری به عمل آمد.  

مدنی فدکی ضمن هشدار به آرایشگاه‌های زنانه مبنی بر رعایت قوانین و مقررات از بانوان استان خواست که صرفاً به آرایشگران دارای پروانه کسب از اتحادیه مربوطه مراجعه کنند و در صورت مشاهده تخلف در این صنف به سامانه پیامکی 5000515010 اداره کل تعزیرات حکومتی استان اعلام گزارش کنند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو