کد خبر: 4071

تاریخ خبر:

رئیس کمیته امداد امام خمینی کشور گفت: بیشترین عواملی که سبب می‌شود افراد تحت پوشش کمیته امداد در سیستان و بلوچستان افزایش یابند، طلاق و تصادفات است.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از فارس، پرویز فتاح صبح امروز در بیست و سومین سمینار سراسری ائمه جمعه اهل سنت جنوب شرق کشور که با حضور مسئولان و امامان جمعه اهل سنت برگزار شد، اظهار کرد: وحدت شیعه و سنی این استان امروز در کل کشور زبانزد است.

رئیس کمیته امداد کشور افزود: امنیتی که امروز در سیستان و بلوچستان شاهد هستیم به برکت وحدت مردم شیعه و سنی این منطقه است که هرگز اجازه نداده‌اند دشمن درمیان آنها نفوذ کند و با هوشیاری تمام توطئه‌های دشمن را رصد و خنثی کرده‌اند.

این مسئول ادامه داد: دین مبین اسلام دین دستگیری از محرومان و تشویق و ترغیب و کمک به نیازمندان است، انتظار می‌رود علما و ائمه جمعه شیعه و سنی مردم غنی را به کمک و رسیدگی به محرومان تشویق کنند.

وی ادامه داد: کمیته امداد یک نهاد مردمی است و نیاز است بسیجی‌وار به محرومان کمک کنیم.

فتاح افزود: شما علما و ائمه جمعه مردم را برای کمک به محرومان و صدقه دادن و زکات پرداخت کردن تشویق می‌کنید و ما نیز در نهاد کمیته امداد کمک‌های آنها را به نیازمندان می‌رسانیم.

رئیس کمیته امداد کشور اضافه کرد: مردم باید مال زیاد خود را در راه خدا انفاق کنند تا همسایه نیازمند، دوست نیازمند، همشهری نیازمند نیز بتواند زندگی خود را به خوبی سپری کند.

علما مردم را برای پرداخت زکات تشویق کنند

این مسئول ادامه داد: اهل سنت در پرداخت زکات در سیستان و بلوچستان از مردم شیعه جلوتر هستند که جای قدردانی دارد و انتظار داریم پرداخت زکات در بین اهل تشیع نیز با تاکید بیشتری پیگیری شود.

وی اهل سنت را بر دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه از بانک‌ها تشویق کرد و گفت: با این وام کسب و کار راه انداخته و درآمدی کسب کنید و این رقم را به ما برگردانید، هدف از اعطای تسهیلات کمک کردن به اقشار نیازمند است.

فتاح بیان کرد: کمیته امداد آموزش‌های خود اشتغالی لازم را برای طرح‌های اشتغالزایی به افراد آموخته و سپس با در اختیار گذاشت وام تلاش می‌کند زمینه خود اشتغالی و خودکفایی برای مددجویان فراهم شود.

وجود 21 حامی در سیستان و بلوچستان

رئیس کمیته امداد کشور افزود: 21 هزار یتیم در سیستان و بلوچستان حامی دارند که عمدتا حامی‌ها از تهران و اصفهان هستند که این جای افتخار دارد که توجه به ایتام نهادینه شده است.

این مسئول با بیان اینکه باید مردم بومی را نیز برای این کار تشویق کنیم، گفت: بیمه‌ها از جمله بیمه‌های تامین اجتماعی، درمان و حوادث را باید برای مددجویان تقویت کنیم که امیدواریم سال آینده این مهم محقق شود.

فتاح ادامه داد: همه مسئولان نظام و دولت برای برطرف کردن مشکلات مردم بدون در نظر گرفتن قومیت و مذهب مردم تلاش می‌کنند و نگاه سیاسی ندارند و هدف خدمات‌رسانی است.

رئیس کمیته امداد کشور اضافه کرد: بیشترین عواملی که سبب می‌شود افراد تحت پوشش کمیته امداد در سیستان و بلوچستان افزایش یابند، طلاق و تصادفات است.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو