کد خبر: 439

تاریخ خبر:

مراسم افتتاحیه ی برنامه های قرآنی ویژه ماه مبارک رمضان با حضور کارکنان سپاه و پایوران در فاطمیه سپاه سلمان استان سیستان وبلوچستان برگزارشد.

به گزارش «زاهدان نیوز» به نقل از بسیج: مراسم افتتاحیه ی برنامه های قرآنی ویژه ماه مبارک رمضان با حضور کارکنان و پایوران در فاطمیه سپاه سلمان استان سیستان وبلوچستان برگزارشد.

حجت الاسلام والمسلنین برهان باقری مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان با تبریم آغاز ماه مبارک رمضان از این ماه به عموان ماه خودسازی انسانها،ماه بهار قرآن،ماه معنویت افزایی نام برد وگفت:در این ماه روزه داراران با پیروی از دستورات خدا وگرفتن روزه در 30 روز شیطان را از خود دور کرده ودر این مدت شیطان جرات نزدیک شدن به انسان را ندارد ودر این مدت چون به اهداف پلیدش دست نمی یابد روه سیاه است.

وی افزود:روحانیون وطلاب بسیجی باید رسالت سنگین وخطیر تبلیغ دین اسلام وبیان آداب مختلف هر ماه را برای نسل جوان در این ماه بیش از هر زمان دیگری منتقل کنند چرا که خداوند برای هر چیزی ذکاتی قرار داده که ذکات بدن مسلمان روزه گرفتن و پاک نمودن آن از حرام است.

باقری تاکید کرد:روزه داران در طول ماه مبارک رمضان با انجام کارهای نیک وخیر مانند کمک به نیازمندان،طلب استغفار از خداوند،باعث می شوند که ریشه شیطان از بیخ وبن کنده شود.

وی بیان کرد:کنترل هواهای نفسانی،شفاعت،امنیت یادآوری گرسنگی وتشنگی در روز قیامت،لای روبی وپاکی بدن از حرام  ،طلب رحمت ومغفرت الهی،فراهم نمودن زمینه جذب الهی و...را از مهم ترین آثار برکات ماه رمضان وفضیلتهای آن بر یک فرد روزه دار برشمرد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه سلمان اظهار داشت:به جا آوردن آداب هر ماه برای مسلمانان واجب است که رعایت آداب این ماه معنوی وانسان ساز نیز برای ما ضروری ومهم است وباید بتوانیم در این ماه با دوری از گناه تمام اعضاءو جوارح خود را روزه دار نگه داریم .

گفتنی است برنامه های قرآنی ماه مبارک رمضان به مدت 30روز با قرائت روزانه یک جزء از قرآن کریم درفاطمیه افتتاح شد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو