کد خبر: 444

تاریخ خبر:

رئیس اداره امور عشایری مهرستان خبرداد

خبرگزاری تسنیم: رئیس اداره امور عشایری مهرستان گفت: تلاش می‌شود به دلیل آفتابی بودن شهرستان مهرستان با آموزش‌های لازم به عشایر منطقه آنها را ترغیب به استفاده از انرژی خورشیدی کنیم.

به گزارش «زاهدان نیوز» به نقل از تسنیم، محمد صدیق مزارزهی اظهار کرد: در هر هفته با استفاده از سه تانکر آبرسانی، آب بهداشتی مورد نیاز عشایر سه روستای شهرستان مهرستان واقع در بخش آشار به طور منظم توزیع می‌شود.

وی افزود: این امر برای کم کردن بخشی از مشکلات عشایر روستاهای «ملک آباد»، «سوخته گرد» و «بگن » بخش آشار انجام می‌شود.

رئیس اداره امور عشایری مهرستان گفت: جمعیت عشایر شهرستان مهرستان 11 هزار و 565 نفر است که 50 هزار راس دام سبک دارند.

مزارزهی، از برنامه‌ریزی برای تامین آب آشامیدنی مورد نیاز عشایر این شهرستان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

وی تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده از سوی شرکت آب و فاضلاب روستایی مهرستان، در آینده نزدیک با ساخت مجتمع، آب آشامیدنی مورد نیاز عشایر مهرستان از طریق سیستم لوله‌کشی تامین می‌شود.

رئیس اداره امور عشایری مهرستان بیان کرد: برای استفاده عشایر از انرژی خورشیدی در زمینه نیروگاه خورشیدی، فانوس خورشیدی، پمپ خورشیدی و آبگرمکن خورشیدی کارهای مثبتی تاکنون انجام گرفته است و شرایط و بسترهای لازم را برای استفاده عشایر مهرستان از انرژی خورشیدی و این امکانات آماده کرده‌ایم.

مزارزهی عنوان کرد: به دلیل آفتابی بودن منطقه، شرایط برای استفاده از انرژی خورشیدی در شهرستان مهرستان کاملا مهیاست و به همین دلیل می‌خواهیم با آموزش‌های لازم به عشایر و برشمردن مزایای انرژی خورشیدی آنان را در استفاده از این انرژی ترغیب کنیم.

وی اضافه کرد: همچنین در حال مطالعه طرح جایگزینی سوخت طبیعی از منابع خورشیدی هستیم و چنانچه عشایر هر منطقه احتیاج به خرید امکاناتی که داشته باشند که با انرژی خورشیدی کار کند ما این آمادگی را داریم که هماهنگی‌های لازم با شرکت‌های مربوطه را انجام دهیم.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو