کد خبر: 4739

تاریخ خبر:

معاون استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در راستای برنامه‌های محوری ارتحال حضرت امام بیش از ۲۳۰۰ نفر از سیستان و بلوچستان برای زیارت مرقد امام اعزام می‌شوند.

مرقد امام خمینیبه گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از تسنیم از زاهدان، علی‌اصغر جمشیدنژاد پیش از ظهر امروز در نخستین جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی ستاد ارتحال امام خمینی(ره) ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل اظهار داشت: سالروز ارتحال امام معیادگاه انقلابیون ایران اسلامی است و در چنین روزی همه در کنار هم می‌آئیم تا به دشمنان بفهمانیم که انقلاب و تفکر انقلابی هرگز کهنه نمی‌شود.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه تجدید میثاق با شهدا و آرمانهای امام یکی از اهداف سفر به مرقد مطهر امام(ره) است گفت: به مناسبت سالروز ارتحال بنیانگذارجمهوری اسلامی ایران بیش از1500 زائر پاکستانی وارد زاهدان و در زائرسرای امام رضا(ع) اسکان داده شده‌اند.

وی با اشاره به بیماری‌هایی که ممکن است از آن طرف مرز وارد کشور شود افزود: دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر باید مراقبت‌های کامل بهداشتی و واکسیناسیون این زائران را انجام دهند تا از انتقال بیماری‌ها به داخل کشور جلوگیری شود.

جمشیدنژاد ساماندهی زائران اربعین سال گذشته را خوب ارزیابی کرد و تاکید کرد: برنامه‌ریزی‌های امسال برای ارتحال حضرت امام(ره) باید دقیق‌تر و برنامه‌ریزی شده‌تر باشد تا این زائران با خیال آسوده زیارت خویش را انجام دهند.

وی افزود: مباحث ایمنی و امنیتی زائران بسیار مهم است و با تدابیر اندیشیده شده و با استفاده از تجارب سفرهای سال‌های گذشته این اعزام‌ها بدون حادثه و با ایمنی و امنیت کامل انجام شود.

جمشیدنژاد خواستار تهیه بسته به عنوان سوغات فرهنگی برای زائرین پاکستانی شد و تصریح کرد: رابطان فرهنگی برای تأثیرگذاری و استفاده بهتر این سفر معنوی با استفاده از ظرفیت‌های موجود در میان کاروان‌های استان فعال باشند.

وی در ادامه از برگزاری مجالس درون استانی بزرگداشت یاد و خاطره امام راحل و قیام خونین 15 خرداد خبر داد و افزود: محافل داخل استان برای هر شهرستان متناسب با فرهنگ بومی آن شهرستان با محوریت فرمانداری‌ها پیش‌بینی شده است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: امسال 2 هزار و 325 نفر از مشتاقان زیارت مرقد مطهر امام(ره) از شهرستان‌های مختلف استان بر اساس سهمیه پیش‌بینی شده با حضور در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) با آرمان‌های ایشان تجدید میثاق خواهند کرد.

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو