کد خبر: 7760

تاریخ خبر:

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: سرعت وزش باد صبح امروز در منطقه سیستان به ۷۹ کیلومتر بر ساعت رسید که موجب بروز پدیده گرد وخاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا شد.

به گزارش زاهدان‌نیوز، اظهار داشت: بر اساس آخرین نقشه های همدیدی و آینده نگری هواشناسی تا اوایل هفته آینده در شمال استان سیستان و بلوچستان وزش باد شدید و گردوخاک به ویژه در صبح ها تداوم دارد به طوری که در نقاط مستعد طوفان گردوخاک موجب کاهش دید افقی، کاهش کیفیت هوا و اختلال در تردد خودروها می شود.

 

وی افزود: از همین رو سرعت وزش باد از صبح امروز در منطقه سیستان به ۷۹ کیلومتر بر ساعت رسیده به طوری که شعاع دید افقی در زهک تا ۳ هزار متر و در محدوده شهرستان زابل تا ۵ هزار متر کاهش یافته است.

وی ادامه داد: همچنین طی این مدت در نواحی مرکزی و جنوبی استان سیستان و بلوچستان افزایش غبار، باد و گردوخاک با شدت کمتر خواهیم داشت.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: طی این مدت در بعداز ظهر ها در جنوب و جنوب شرق استان احتمال افزایش ابر، رگبار خفیف باران و رعدوبرق وجود دارد.

وی گفت: طی سه روز آینده در جنوب استان سیستان و بلوچستان افزایش نسبی دما واز فردا در نیمه شمالی استان شاهد کاهش دما خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه طی این مدت شرق دریای عمان مواج پیش بینی می شود، افزود: با توجه به این شرایط جوی توصیه می‌شود صیادان و شناورها پیش از ورود به دریا شرایط را با اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان بررسی کنند تا خطری آنها را تهدید نکند.

ملاشاهی تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته زاهدان با حداقل دمای ۱۹ و دلگان با حداکثر دمای ۴۹ درجه سانتی گراد به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای استان بوده اند.

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو