کد خبر: 124

تاریخ خبر:

معاون امور ایران مجمع تقریب مذاهب عنوان کرد

امروزه یکی از گرفتاری‌های اساسی ما همین شبکه‌های ماهواره‌ای است؛ چه آنانکه تحت عنوان دفاع از صحابه و با عناوین اهل‌سنت در حال فعالیت است و یا با آن شبکه‌هایی که به نام شیعه و اهل‌بیت کار می‌کنند که قطعا به ضرر اهل بیت و شیعه فعالیت می‌کنند

به گزارش زاهدان نیوز به نقل از فارس، حجت‌الاسلام سیدحامد علم‌الهدی، معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با انتقاد از برگزاری مناظره‌ها در برخی شبکه‌های تلویزیونی، افزود: به همه آنها گوشزد کردیم که این مناظره‌ها به نفع ما و جهان اسلام نیست ما باید بیاییم و روی مسائل مشترک پافشاری کنیم چراکه نیازی به رسانه‌ای شدن مورد اختلافی نیست.

وی ادامه داد: اگر شما می‌خواهید در موردی از موارد اختلافی به وحدت برسید این بحث علمی است و جای آن حوزه‌ها و کرسی‌های علمی و دانشگاه‌هاست و نه رسانه و مقابله مردم قرار دادن یک عالم شیعی و یک عالم سنی؛ در رسانه باید آنچه که در منظر مردم گذاشته می‌شود بحث‌های مشترک باشد.

علم‌الهدی درباره عملکرد مجمع درباره شبکه‌های ماهواره‌ای تندرو گفت: امروزه یکی از گرفتاری‌های اساسی ما همین شبکه‌های ماهواره‌ای است؛ چه آنانکه تحت عنوان دفاع از صحابه و با عناوین اهل‌سنت در حال فعالیت است و یا با آن شبکه‌هایی که به نام شیعه و اهل‌بیت کار می‌کنند که قطعا به ضرر اهل بیت و شیعه فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه عمده مشکل این شبکه‌ها ایجاد اختلافات فرقه‌ای و طائفه‌ای بین مذاهب اسلامی است، با اشاره به فعالیت‌های مجمع تقریب برای مقابله با این شبکه‌ها افزود: ما اقدام این شبکه‌ها را از خطرناکترین کارها می‌دانیم و آن مقداری که شعاع کار معاونت امور ایران مجمع تقریب بوده است در مناطق مختلط حضور پیدا کردیم و توجیه کردیم.

معاون امورایران مجمع تقریب مذاهب اسلامی به اقدامات این مجمع مبنی بر تاکید بر مشترکات اشاره کرد و اظهار داشت: مجمع بیش از 30 _ 40 جلد روایات مشترک بین اهل‌‌سنت و شیعه را به چاپ رسانده و همه حرکت‌های مجمع در این مسیر است و همچنین بیش از 20 دوره آموزشی معلمین مناطق اهل‌سنت اعم از شیعه و سنی را به صورت اردوهای آموزشی در قم برگزار کردیم.

وی افزود: این کارها اقدامات عمیق و زیربنایی است که درباره مناطق مشترک ما انجام می‌شود و به نوعی واکسیناسیون مناطق ما نسبت به همه تبلیغات خارجی از طریق کتاب، ماهواره و ... است که توسط گروه‌های تکفیری و وهابی با هزینه‌های گزاف انجام می‌شود و بر اساس توان مجمع تقریب به عنوان یک NGO با قدرت و توان مالی محدود با آنها مقابله کردیم البته ارگان‌های مختلفی در این مسئله کمک کردند و آثار مثبت آنها را شاهد هستیم.

* عمده شبکه‌های تندرو در خارج از کشور هستند/از نیروهای امنیتی و سازمان‌های مربوطه برای تعطیلی شبکه‌ها کمک می‌گیریم

حجت‌الاسلام علم‌الهدی در بخش دیگری از این گفت‌وگو درباره تلاش مجمع تقریب برای بسته شدن شبکه‌های تندرو گفت: آن مقداری که ما اطلاع داریم عمده این شبکه‌ها چه پخش و هزینه و پشتیبانی آنها در خارج از کشور است و خارج از قدرت جمهوری اسلامی است و مرتبا نهادهای جمهوری اسلامی و نظام از این شبکه‌ها و برنامه‌ها تبری جسته است چراکه برنامه‌ها و تبلیغات آنها را مضر به حال جامعه اسلامی می‌دانیم.

وی افزود: دقیقا هم می‌دانیم که پشتیبانی آنها توسط سیا و قدرت‌های جهانی است و اینگونه نیست که به واقع با استمداد‌هایی که از مردم می‌طلبند کار کنند بلکه واقعیت این است که پخش و هزینه‌های گزاف اینها بدون پشتیبانی یک قدرت جهانی غیرممکن است.

علم‌الهدی با بیان اینکه عمده برنامه‌های این شبکه‌های تندروی شیعی در خارج از کشور و در عراق و جاهای دیگر تهیه می‌شود، تصریح کرد: درباره آن مقدار شبکه‌هایی که تغذیه فکری یا تولید برنامه آنها در ایران باشد آن مقداری که در توان ما باشد با آنها مقابله می‌کنیم؛ تذکر بپذیرند تذکر می‌دهیم و دوستانه صحبت و بحث می‌کنیم تا قانع‌شان کنیم اما اگر قانع نشوند و باز در حوزه جمهوری اسلامی باشند از نیروهای امنیتی و سازمان‌های مربوطه کمک می‌گیریم چون این شبکه‌ها را واقعا مضر می‌دانیم و برای تعطیل کردنش تلاش می‌کنیم و ابائی نداریم که آن را اعلام کنیم.

وی افزود: این شبکه‌ها به ضرر جمهوری اسلامی یا تشیع نیست بلکه اقدامات آنها مبنی بر تفرقه بین مسلمانان به ضرر همه جهان اسلام است.

علم‌الهدی تصریح کرد: آنچه که در دنیا رخ می‌دهد چون یک جنگ می‌ماند و یک جنگ فرهنگی رسانه‌ای است و ما مقداری که بتوانیم پیشروی می‌کنیم و موفق می‌شویم و ممکن است موفق نشویم و از رسانه‌ها نیز استمداد می‌کنیم که ما را در مقابله با این جریان کمک کنند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو