کد خبر: 151

تاریخ خبر:

در بازدید دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی از شبکه ولایت صورت گرفت

حجت الاسلام سید محمد حسینی قزوینی، مدیر شبکه جهانی ولایت: هر کس به اندازه سر سوزنی به اختلاف بین شیعه و سنی دامن زند، خائن به اسلام است

به گزارش زاهدان نیوز، اخیرا طی یک حرکت هماهنگ و حساب شده، حملات متعددی علیه شبکه ولایت که در صدد تعالی تفکر شیعه در پرتوی وحدت بوده انجام شده است. اخیرا مولوی عبدالحمید در مصاحبه‌ای اعلام کرد که فعالیت این شبکه در راستای "تخریب اهل سنت است، نه تقریب" و اتهامات فراوان دیگری را نیز نثار این شبکه کرد. این در حالی بود که وی فعالیت مجمع تقریب مذاهب را از این شبکه مجزا دانست و از آن تقدیر نمود. اشتباه و مغرضانه بودن این تحلیل در کمتر از دو روز با بازدید دبیرکل مجمع تقریب از شبکه ولایت عیان شد.

گزارش این دیدار در خبرگزاری نسیم بدین شرح است:

حجت الاسلام سید محمد حسینی قزوینی در بازدید آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از این شبکه شیعی، با تاکید بر لزوم پرهیز از اهانت به مقدسات تصریح کرد: اهانت به مقدسات اهل سنت گناهی بزرگ و نابخشودنی است. این دیدگاه موجب شده که در شبکه‌هایی مانند شبکه اهل بیت که منتسب به اللهیاری می باشد، بارها بنده را مورد حمله ها و اهانت های تند قرار دهند، در حالی که این حرف من نیست، مبنای قرآنی دارد.

وی با اشاره به ضرورت تقویت وحدت اسلامی تاکید کرد: امروز همدلی بین شیعه و سنی تنها چیزی است که می‌تواند وهابیت را منزوی و از میدان خارج کند.

مدیر شبکه جهانی ولایت با تاکید بر اینکه وحدت و همدلی بین شیعه و سنی باید بیش از پیش تقویت شود یادآور شد: هر کس به اندازه سر سوزنی به اختلاف بین شیعه و سنی دامن زند، خائن به اسلام است.
وی در ادامه با تبیین سیاست‌های شبکه ولایت خاطرنشان کرد: شبکه ولایت دارای شورای سیاستگذاری است و هر دو هفته یک بار جلسات آن با حضور آیت الله مکارم شیرازی برگزار می‌شود و در مورد سیاست‌ها و برنامه‌ها تصمیم گیری می‌شود.

حسینی قزوینی همچنین اعضای شورای سیاستگذاری شبکه جهانی ولایت را متشکل از آیت الله حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه، حجج اسلام والمسلمین اعرافی رئیس جامعة المصطفی(ص) به عنوان دبیر شورا، نجم الدین طبسی،‌ ربانی خراسانی، زمانی، رضایی اصفهانی، احمد مبلغی و... اعلام کرد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو