کد خبر: 1589

تاریخ خبر:

انتقاداتی از سر دلسوزی و با هدف بهبود

مشکلات ما نبود روحانی مجرب، دلسوز و فعال است که بتوانند خواسته جوانان را حتی تاحد پاسخگویی به سوالات شرعی بررسی کنند.

به گزارش زاهدان‌نیوز، دانشجویان بسیجی شهرستان خاش در انتقاد نسبت به عملکرد اداره کل اوقاف و امور خیریه و اداره کل تبلیغات اسلامی استان مبنی بر عدم معرفی یک نماینده جهت حل و فصل اوضاع مساجد این شهرستان و رسیدگی به برخوردهای هیئت امنای مساجد، نامه‌ای منتشر کردند که متن آن به شرح ذیل است:

"پیامبر گرامی اسلام(ص) : مـسـاجـد خـانـه های خدا در زمینند.

مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی):

ظرفیت شوق‌آوری و شورآفرینی مساجد را تقویت کنید.

با صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص) وبا سلام و درود به پیشگاه یگانه منجی عالم بشریت حضرت امام زمان(عج) و نائب بر حق ایشان حضرت امام خامنه ای(مدظله) و سلام و درود به روح ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگزار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و شهدای هشت سال دفاع مقدس که گفتند باید شهید شویم تا آینده بماند …

آری در جامعه ای هستیم که بعضی از خواص با بهره گیری از نسب و جایگاه خود با افراط و تفریط دانسته یا نادانسته دست به کارهایی می زنند که باعث بر هم زدن افکار جوانان مومن می شوند.در جامعه ایی که هر روز با مشکلات جدیدی روبرو می شویم تنها مساجد می توانند پناهگاه قلوب مردم باشند و افسوس بر آن زمانی که خدای ناکرده مسجد هم ،همرنگ جامعه شده و غرق در مسائل و مشکلات دنیوی گردد. یعنی مسجدی که می تواند پرورش دهنده،جوانان انقلابی و پیرو خط امام باشد.جوانانی مانند جوانان انقلابی،که در ۱۳آبان سال ۱۳۵۸ با بصیرت انقلابی خود و خودجوش سبب ثبت جهانی این واقعه شدند از راه تربیت و تعالی خارج شده و موجبات نگرانی بیشتری درافکارجوانان مومن و انقلابی گردد.

آری این مساجد هستند که می توانند دانشجویان و فرهیختگان پیرو خط امام راحل(ره)را تقدیم جامعه کنند؛و اینک ما دانشجویان بسیجی در راستای فرمان ولی امرمان حضرت امام خامنه ای (مدظله) که فرمودند مطالبه گر باشید،چند نکته ای که درسطح مساجدشهرستان خاش به خصوص مسجدالمهدی(عج)مشاهده شده است رابازگو کرده و رفع مشکلات ذیل راازمسئولین مربوطه مطالبه میکنیم:

۱)مسئولین محترم اداره اوقاف و سازمان تبلیغات اسلامی استان سیستان و بلوچستان،اوضاع نابسامان بعضی از مساجد شهرستان خاش را چه در زمینه روحانی مسجد وچه در زمینه هیئت امناء بیش از پیش مدیریت کنند،تا جو موجود هر چه سریع تر بهبود یابد. مشکلات ما نبود روحانی مجرب، دلسوز و فعال است که بتوانند خواسته جوانان را حتی تاحد پاسخگویی به سوالات شرعی بررسی کنند.

۲)مسئول محترم اداره اوقاف استان سیستان و بلوچستان به نظر میرسداوضاع نابسامان بعضی از مساجد شهرستان خاش به این دلیل می باشد که این اداره در شهرستان خاش اداره یا نماینده رسمی ندارد واگرهم دارد فردنماینده فعالیت مناسبی انجام نمیدهد که این به مثابه ی کشتی بی ناخداست.

۳)رفتار هیئت امناهای بعضی از مساجد با جوانان انقلابی و مذهبی به گونه ای مشاهده می شود که متاسفانه باعث کم رنگ شدن حضور آنان در مساجد می شود.لذا این مهم،نیازمند بررسی و بهبود هر چه سریع تر می باشدکه مواردی ازاین نحوه برخوردها در سایر بندها ذکرمیگردد.

۴)طی برخورد دانشجویان جهادی با هیئت امناء و روحانی مسجدالمهدی(عج) درخصوص انجام فعالیت جهادی درمسجد وبرخورد نامناسب هیئت امنا و روحانی مسجدبادانشجویان جهادی احساس میشود نحوه مدیریت مساجد بر اساس سلیقه هیئت امنا می باشد،نه اصول و مقررات و مصلحت مسجد؛که آن هم به دلیل نبودن یا عدم فعالیت مناسب رابط اوقاف شهرستان می باشدکه لازمه آن انتصاب یا معرفی رابط میباشد.

۵)تعطیلی مهد قرآنی مسجد المهدی(عج) به دلیل بی تدبیری هیئت امنا و روحانی مسجدبوده و باعث نگرانی شده است و هنگامی که     گروه های جهادی دانشجویی خواستار احیای مهد قرآنی این مسجد گشتند چون مسجد دارای برنامه ریز مناسبی نمیباشد، جلوی آن گرفته  می شود و با زبان توهین و بی تدبیری با این مطالبه گری برخورد میشود.

۶)بی اثر دانستن و اعتقاد نداشتن به اردوهای جهادی توسط روحانی مسجد المهدی(عج) شهرستان خاش که خود را ناظر اداره اوقاف در مسجد می داند باعث ناراحتی و رنجش خاطر جوانان دانشجوی جهادگر شهرستان گشته و از مسئولین ذی ربط در خواست می شود جلوی این رفتارها،که باعث دلسرد شدن جوانان انقلابی و دوری ازخانه های خداوند در زمین میشود رابگیرند و باایشان برخوردی مناسب نمایند.

و در پایان به این نکته اشاره می کنیم که اصل هدف ما بهبود شرایط نا مناسب موجود است که اگر به همین صورت ادامه پیدا کند آینده سیاهی در فرهنگ شهرستان خاش رقم خواهد زد."

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو