کد خبر: 164

تاریخ خبر:

نکته قابل تامل در سانحه آتش سوزی موزه شهر سوخته

سانحه آتش سوزی در موزه آثار تاریخی بر جای مانده از تمدن شهر سوخته در حالی رخ داد که این روزها کشمکش زیادی برای ثبت این اثر باستانی به عنوان هفدهمین اثر تاریخی و فرهنگی در یونسکو در جریان است

 به گزارش زاهدان نیوز، متاسفانه این اثر تمدنی بی نظیر مدت هاست که در صف ثبت جهانی مانده و تا کنون مدیران زیادی آمده و رفته اند و در این ماجرا تنها حرف زده و نتوانسته‌اند کاری از پیش ببرند.

اکنون پس از تعلل مسؤولان‌، این بار گویا قرار است آتش سوزی در این روند خلل ایجاد کند. نکته جالب این جاست که اتفاق مزبور در حالی رخ داد که مراحل نهایی ثبت دارد انجام می‌شود.

ارسال نظر

  • یکی از سایتهای زنجیره ای وابسته به محافل تندرو استان (زاهدان نیوز ) با طرح سوالی سعی کرده اینطور وانمود کند که آتش سوزی شهر سوخته عمدی و به دلیل ثبت نشدن آن در فهرست آثار جهانی بوده است.

    این در حالی است که رییس پایگاه شهر سوخته ، دکتر روح الله شیرازی به ندای زاهدان گفته که آتش سوزی به دلیل مشکلات فنی در تاسیسات به وقوع پیوسته است.

    برخی محافل تندور در استان سعی دارند با بزرگ نمایی و دامن زدن به مسائل ، شرایط را بحرانی و نا امن جلوه داده تا بتوانند به مقاصد و اهداف سیاسی و جناحی خود دست یابند.

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو