کد خبر: 186

تاریخ خبر:

امام جمعه زابل عنوان کرد

حجت الاسلام و المسلمین کیخا اظهار داشت: سیستان سرزمینی شهید پرور و عالم پرور است و به زودی در زابل اولین همایش شهید مطهری سیستانی را برگزار می‌کنیم

به گزارش زاهدان نیوز به نقل از عصر هامون، امام جمعه زابل با قدردانی و تشکر از نمایندگان مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان سیستان پیگیر بر طرف شدن مشکلات، علی الخصوص مسئله منطقه آزاد تجاری شدن این خطه هستند. مردم نیز در این مسیر باید مطالبه گر باشند و نقطه اصلی این حرکت نیز مطالبه گری مردم است.
حجت الاسلام و المسلمین کیخا با اشاره به قدمت چندین هزار ساله سیستان افزود: سیستان سرزمینی شهید پرور و عالم پرور است و به زودی در زابل اولین همایش شهید مطهری سیستانی را برگزار می کنیم.
امام جمعه زابل ضمن تقدیر از مسئولین اداره تربیت بدنی زابل به دلیل انجام حرکت قرآنی اخیرشان ادامه داد: جوانان ما برای استفاده از فیوضات قرآنی ماه مبارک رمضان برای اولین بار مسابقات فوتسال جام رمضان را به جام شعبان تغییر دادند که جا دارد تمامی دست اندرکاران فرهنگی از این حرکت بسیار خوب تقدیر کنند.
امام جمعه زابل با اشاره به خلاف شرع بودن اختلافات قبیله ای و مذهبی افزود: ما برای رسیدن به حقوق مان ایستاده ایم و باید دست در دست هم و با توکل بر خدا سیستان را سربلند کنیم.
وی با اشاره به اعیاد شعبانیه از پاسداران به عنوان زنده کننده یاد و خاطره دوران دفاع مقدس یاد کرد و ادامه داد: جانبازان شهدای زنده اند و ماندند تا شهید زنده پایداری، استقامت و ایثار باشند تا ما هم از آنها این مسئله را فرا بگیریم.
حجت الاسلام و المسلمین کیخا به سالروز رحلت امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: امام راحل عظیم الشأن ما آرزوی همه پیامبران و امامان را در این کشور عملی کرد و اکنون کشور ما کشوری است با موازین و احکام اسلامی که یک فقیه در رأس آن است.
شایان ذکر است که در حاشیه مراسم نماز جمعه این هفته شهرستان زابل سید باقر حسینی یکی از نمایندگان سیستان در مجلس شورای اسلامی نیز گزارشی از فعالیت های خود ارائه داد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو