کد خبر: 1894

تاریخ خبر:

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله جعفر سبحانی در دیدار دست‌اندرکاران جشنواره بهار شهادت اظهار داشت: احادیث مشترک فراوانی در منابع روایی شیعه و اهل سنت وجود دارد که این روایات باید گردآوری و در یک کتاب منتشر شود.

استاد برجسته حوزه علمیه افزود: البته امام موسی صدر این کار را شروع کرده بود، اما موفق به تکمیلش نشد و اگر علما و فضلا به جمع احادیث مشترک بپردازند، پل وحدت بین مسلمانان است.

مرجع تقلید شیعیان جمع‌آوری و انتشار روایات از ائمه اطهار(ع) در منابع اهل سنت را از دیگر اقدامات لازم دانست و خاطرنشان کرد: اهل سنت در کتاب‌های مختلف شان از ائمه (ع) روایت نقل کرده‌اند که جمع آوری و انتشار آن، ضروری و پرفایده است و اگر فردی چون آقای شیخ حسون در راس این کار پژوهشی قرار بگیرد، ظرف یک تا دو سال به انجام می‌رسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر ترویج حفظ، قرائت و تفسیر قرآن بین جوانان و عموم مردم تاکید و افزود: در بحران کنونی در جهان اسلام، بهترین کار رجوع به قرآن و نشر آن در بین فرزندان و جوانان است.

آیت الله سبحانی افزود: ما برخلاف روش معمول بین مفسران، تفسیر قرآن را از آخر به اول شروع کرده‌ایم و اکنون به سوره یوسف رسیده‌ایم و تا به حال 7 جلد از این تفسیر به چاپ رسیده است.

استاد برجسته حوزه علمیه که در این دیدار دعوتنامه رسمی برای شرکت در جشنواره بهار شهادت در کربلا را دریافت کرد، گفت: مایه افتخار من است که به زیارت سیدالشهداء(ع) مشرف شوم به ویژه آنکه نزدیک به 40 سال است به زیارت مشرف نشده‌ام

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو