کد خبر: 193

تاریخ خبر:

به مناسبت چهلم درگذشت ماموستا مجتهدی

مهمترین وظیفه علما حفاظت از دین و شریعت و احکام نورانی دین اسلام است و این در کارنامه ماموستا مجتهدی هویداست، همچنین ایشان در ولایت‌مداری، مردم‌داری و تواضع و بردباری کم‌نظیر بودند، منادی وحدت بودند و شخصیت جامعی داشتند.

به گزارش زاهدان نیوز به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام محرمعلی فراشی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت و چهلم مرحوم ماموستا حسام‌الدین مجتهدی امام جمعه فقید سنندج و معارفه امام جمعه جدید این شهر با تسلیت ایام ارتحال امام خمینی(ره) اظهار کرد: امام خمینی(ره) بین ملل و سیاسیون و انقلابیون به‌عنوان یک رهبر کاریزماتیک معرفی شدند که فرمانبرداری و استقبال از ایشان بعد از 15 سال دوری  از وطن غیرقابل تصور بود.

وی گفت: امام خمینی‌(ره) در دنیا تنها مرجع و رهبری بود که هم به مردم اعتماد و هم به خدا توکل کرد و بعد از صدر اسلام کمتر کسی است با این ویژگی که با شناخت  و معرفت نسبت به مردم بتواند اعتماد ملتی را به خود جلب کند.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خاطرنشان کرد: امام(ره) می‌فرمود: مردم ما الهی شده‌اند، و این رضایت ایشان را جلب می‌کرد و امام(ره) مردم را مستحق خدمتگزاری بیش از اندازه‌ای می‌دانست و مسئولان باید این  خدمتگزاری  را در دستور کار خود قرار دهند.

وی گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند بسیاری از علمای منطقه از شاگردان ماموستا مجتهدی به شمار می‌روند و این عالم مجاهد همواره معتقد به پیام انقلابی اتحاد مسلمانان بوده است.

حجت‌الاسلام فراشی افزود: مهمترین وظیفه علما حفاظت از دین و شریعت و احکام نورانی دین اسلام است و این در کارنامه ماموستا مجتهدی هویداست، همچنین ایشان در ولایت‌مداری، مردم‌داری و تواضع و بردباری کم‌نظیر بودند، منادی وحدت بودند و شخصیت جامعی داشتند.

وی گفت: ماموستا مجتهدی همواره حامی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور بود و این مرکز بزرگ به‌درخواست خود ایشان تأسیس شده بود.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور افزود: با توجه به شخصیت جامع مرحوم مجتهدی، کسی باید ادامه‌دهنده راه ایشان در نماز جمعه  باشد که نزدیک به ایشان باشد و پس از بررسی تمام نکات به این نتیجه رسیدیم که ماموستا خدایی به‌عنوان امام جمعه سنندج انتخاب شود.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو