کد خبر: 2

تاریخ خبر:

صدا وسیما برای جای خالی آثار استانی در جشنواره دلسوزی کند یا اقدام!

به گزارش زاهدان نیوز، دومین جشنواره مردمی فیلم عمار سیستان و بلوچستان پس از یک ماه فعالیت و اکران آثار برگزیده کشوری در نقاط مختلف استان در اولین روز از دهه فجر کار خود را به پایان رساند.

دست اندرکاران این حرکت ارزشمند هم چون استان های دیگر بلکه قوی تر از آنها به اکران آثار مختلف این جشنواره در جای جای پهناورترین استان کشور همت گماردند. از هیرمند و هامون تا چابهار نیلگون؛ از مهرستان شرقی تا قصرقند غربی و از حوزه علمیه گرفته تا فرودگاه!

طبق گفته دست اندرکاران جشنواره عمار در مراسم اختتامیه استقبال مردم از مراسم اکران در مجموع خیلی خوب بوده است که این ادعا اصلا جای تعجب ندارد. چرا که اگر تولیدات جشنواره عمار دو کلیدواژه" هنر" و" تعهد" را یدک می کشد مردم استان سیستان و بلوچستان سال هاست که نشان داده اند مظهر این دو واژه هستند. هنر که از سالیان سال در صنایع دستی و موسیقی و ادبیات شان وجود داشته و در تعهد و انقلابی گری این مردم هم تاریخ قبل از انقلاب اسلامی و بعد از آن به خوبی گواه است.

اما بسیار جای نگرانی دارد که با وجود اکران مناسب آثار در سیستان و بلوچستان و استقبال مخاطبان، هیچ اثری از این استان جزء آثار جشنواره عمار قرار نداشت. استانی که بیشترین سوژه ها را در دل خود جای داده متاسفانه در بین همه فعالان عرصه تصویر کسی پیدا نشده که این موضوعات اساسی را با دوربین خود شکار کند! تا در جشنواره عمار به نمایش در آید.

در بخشی از مراسم اختتامیه جشنواره عمار، رییس صدا و سیمای استان به این نقیصه اشاره کرد و برای این که اثری از استان سیستان وبلوچستان در بین ۲۵۰۰ اثر جشنواره قرار ندارد خودش مقصر دانست. اشاره ای به جا که متاسفانه به عقیده نگارنده بیشتر به تواضعی تعارف گونه شبیه بود تا اعترافی حقیقی. چرا که صدا و سیمای استان در سال گذشته هم، تقریبا در جریان همین کمبود آثار استانی در جشنواره عمار بود و می توانست در طول این یک سال کاری بکند اما…

امید داریم که این اظهارات دلسوزانه ریاست محترم صدا و سیمای استان و خود مقصر پنداری ایشان در مراسم اختتامیه امسال، عینا در سال آینده تکرار نشود.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو