کد خبر: 227

تاریخ خبر:

امام جمعه زابل عنوان کرد

حجت‌الاسلام کیخا: دولت مردان ما باید متوجه باشند که در دولت جمهوری اسلامی فعالیت می کنند و اگر گمان کنند که در قبال دین و فرهنگ مسئولیت ندارند؛ اشتباه کردند

به گزارش زاهدان نیوز به نقل از مطالبه گر، حجت الاسلام کیخا امام جمعه شهرستان زابل در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهر با توصیه مردم به رعایت تقوا گفت: امام خمینی (ره) در جمله ای معروف می فرمایند: عالم محضر خداست در محضر خدا گناه نکینم. این خیلی با معناست.

کیخا در ادامه افزود: فلسفه خلقت ما و همه عالم و هدف خلقت عبادت خداست. جن و انس را نیافریدیم مگر برای عبادت، ما باید بدانیم که عبد خدا هستیم و تلاش کنیم برای شناخت و عبادت خدا.

وی همچنین اظهار داشت: مقام ائمه ما از تمامی انبیاء به جز حضرت محمد (ص) بالاتر است و این مسئله در کتب شیعه و سنی ذکر شده است؛ تا جایی که سیوطی یکی از علمای اهل سنت می گوید: از عجایب است که کسی در نزد من بگوید عیسی مسیح (ع) به امام مهدی (عج) اقتدا نمی کند.

امام جمعه زابل همچنین گفت: پیامبر اکرم (ص) در حدیثی می فرمایند: امت من به شکل های مختلفی محشور می شوند. ان شا الله که ما از آنهایی باشیم که به شکل انسان محشور می شویم. پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: آیا به شما خبر بدهم از بیماری های تان و دوای آن بیماری ها؟ بیماری های شما به خاطر گناه و دوای این درد استغفار است. ماه شعبان ماه استغفار و مناجات است و ذکر های مخصوصی دارد که یکی از آنها صلوات بر محمد و آل محمد است.

کیخا در ادامه گفت: روز قیام ۱۵ خرداد نقطه آغازین انقلاب است. در عاشورای سال ۴۲ امام راحل در سخنرانی خود از جنایات رژیم شاه پرده برداری می کند و یک حرکت جهادی را آغاز می کند که نتیجه آن دستگیری امام در سحرگاه ۱۵ خرداد است در همین روز و پس از قیام مردم رژیم شاه بسیاری از علما، بازاریان و کسبه را دستگیر و یا شهید می کند.

وی ادامه داد: شروع انقلاب از حوزه علمیه صورت گرفت و همچنین شخصیت پرچمدار این  نهضت نیز در همین حوزه علمیه شکل یافت، حوزه علمیه قرن هاست که اساتید بزرگی را برای حفظ بنیان اسلام تربیت کرده است.

کیخا همچنین اظهار داشت: دولت مردان ما باید متوجه باشند که در دولت جمهوری اسلامی فعالیت می کنند و اگر گمان کنند که در قبال دین  و فرهنگ مسئولیت ندارند؛ اشتباه کردند.

ایشان همچنین این خبر را دادند که برای اولین بار در سیستان دارالولایه، حوزه علمیه در سطح ۲ مجوز تاسیس گرفته است و این مقدمه ای خواهد بود برای تدریس درس خارج فقه در این منطقه.

امام جمعه زابل ادامه داد: سیستان ظرفیت تربیت علامه ها را دارد و این هدف اگر توکل برخدا داشته باشیم و همت بلند دست یافتنی است پس نشستن و نگاه کردن فایده ای ندارد و جهش لازم است که اگر کوتاهی کنیم در برابر خدا و آیندگان باید پاسخگو باشیم.

کیخا در ادامه افزود: امام راحل درباره مقام معظم رهبری می فرمایند: یکی از بازوهای پرتوان جمهوری اسلامی، برادری آشنا به مسایل فقهی و متعهد به آن، ازجمله افراد نادری که چون خورشید روشنی می‌بخشد، متعهد و مبارز در خط مستقیم اسلام، عالم به دین و سیاست، سربازی فداکار در جبهه جنگ و معلمی در محراب، خطیبی توانا درجمعه و جماعات و راهنمای دلسوز در صحنه انقلاب آقای خامنه ای هستند، من آقای خامنه‌ای را بزرگ کردم، ایشان سرمایه انقلاب هستند، ایشان از اجتهادی که لازمه ولایت فقیه می‌باشد، برخوردارند، ایشان الحق شایسته رهبری‌اند.

وی همچنین در خصوص روز جوان گفت: ما باید حضرت علی اکبر (ع) را الگو قرار دهیم. و جوانان ما در مسیر خدا حرکت کنند و هیچ وقت عزم و اراده و نشاط و شادابی را از دست ندهند. در همه عرصه ها اعم از رسانه، ورزش و علم با رویکرد فرهنگ اسلامی ورود کنید و بدانید که هر کس با خدا باشد خدا با اوست.

کیخا همچنین گفت: دشمن اعتقادات ما را هدف گرفته و تو میر حسینی باش و در خاکریزهای جنگ نرم با دشمنان بجنگ و بدان که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

وی همچنین در پایان اظهار داشت: در ماه شعبان که سراسر جشن و شادی است تزئین و آذین بندی شهر باید نمود داشته باشد و مسئولین و هیئات مذهبی در آذین بندی شهر مشارکت داشته باشند، تا در کنار جشن ها و اعیاد این ماه، نشاط و شادابی برای مردم حاصل شود.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو