کد خبر: 2514

تاریخ خبر:

رتبه‌بندی از اول مهر سال ۹۴ اجرا می‌شود بنابراین برای کارکنانی که از اول مهر ۹۴ به بعد شاغل بوده قابلیت اجرایی دارد، ۹۰ درصد فرهنگیان شامل رتبه یک شده‌اند.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از تسنیم، رتبه‌بندی معلمان اواخر سال 93 در هیئت دولت مصوب شد و قرار است آئین‌نامه و ضوابط اجرایی آن تا شهریور تهیه و تصویب شود و از اول مهر سال 94 رتبه‌بندی معلمان کلید خواهد خورد.

سیدمحمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش در نشست با مسئولان آموزش‌وپرورش استان خراسان رضوی اظهار داشت:‌ معلمان در طرح رتبه‌بندی باید صبوری کنند، رتبه‌بندی‌ای که اکنون در ذهن معلمان است و آن را نقد می‌کنند، طرحی نیست که در دستور تصویب قرار دارد.

بطحائی با اشاره به برگزاری جلساتی طی این هفته به‌‌منظور تصویب طرح رتبه‌بندی معلمان ادامه داد: همه معلمانی که حداقل 6 سال سابقه دارند، شامل طرح رتبه‌بندی خواهند شد. شاخص‌هایی که در این طرح اعمال می‌شود همان وظایفی بوده که معلمان در حال انجام آن هستند و این در حالی است که بیش از 90 درصد معلمان، شامل رتبه یک این طرح شده و حداقل بین یک‌میلیون و 800 تا دو میلیون ریال به حقوق آنان افزوده می‌شود.

این روزها نظرات مختلفی در رابطه با طرح رتبه‌بندی معلمان عنوان می‌شود و فرهنگیان سؤالات متعددی در این رابطه دارند.

به همین منظور تعدادی از این سؤالات را  با سیدحسن حسینی مدیر کل امور اداری وزارت آموزش و پرورش در میان گذاشتیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا رتبه‌بندی معلمانی را که مهر امسال بازنشسته می‌شوند،‌ شامل می‌شود، گفت: رتبه بندی از اول مهر سال 94 اجرا می‌شود بنابراین رتبه‌بندی برای کارکنانی که از اول مهر 94 به بعد شاغل بوده قابلیت اجرایی دارد و برای افرادی که تا این تاریخ بازنشسته می‌شوند، قابلیت اجرایی ندارد.

مدیرکل امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش بیان کرد:‌ جزئیات رتبه‌بندی هنوز مشخص نیست. آئین‌نامه‌ها و ضوابط لازم پس از تدوین باید به شورای توسعه ریاست جمهوری ارسال شود.

حسینی در خصوص تأمین بار مالی اجرای طرح رتبه‌بندی عنوان کرد:‌ زمانی که دولت طرحی را مصوب می‌کند بار مالی آن توسط دولت تأمین خواهد شد، هم‌‌اکنون تصویر روشنی در رابطه با طرح رتبه‌بندی معمان وجود ندارد بنابراین نمی‌‌توان درباره آن چندان صحبت کرد. طی دو تا 3 ماه آینده آئین‌نامه‌های مربوطه تدوین شده و به تصویب شورای توسعه خواهد رسید.

وی گفت:‌ شاخص‌های مرتبط با وظایف معلمی، سوابق و مدرک تحصیلی، شرکت معلمان در فعالیت‌های مدرسه، داشتن مقالات علمی و پژوهشی و خدمت در مناطق محروم بخشی از شرایطی است که برای رتبه‌بندی معلمان در نظر گرفته شده است.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو