کد خبر: 263

تاریخ خبر:

گروه‌های جهادی، پازل گمشده سازندگی در استان سیستان و بلوچستان

مسئول گروه جهادی شهیدمیرمرادزهی: فعالیت‌های این گروه از سال 92 آغاز شده که راه‌اندازی استخر پرورش ماهی و ایجاد مشاغل خانگی از جمله سوزن‌دوزی و ابریشم‌بافی بخشی از برنامه‌هاست. به علت پراکندگی روستاهای محروم سیب‌و‌سوران، دانش‌آموزان باید مسافتی حدود سه کیلومتر را تا مدرسه به صورت پیاده طی کنند!

به گزارش زاهدان نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان، جواد جهان‌دیده گفت: گروه جهادی شهید میرمرادزهی همانند سایر گروه‌های جهادی با تاسی از فرامین مقام معظم رهبری و ارادت به ایشان فعالیت‌های جهادی خود را ادامه خواهد داد چراکه یکی از عرصه‌هایی که می‌‌توانیم بهتر به انرژی جوانان شکل دهیم، تشکلات جهادی است.

وی ساخت و ساز یک واحد مسکونی ویژه بانوی سرپرست خانوار و ساخت یک واحد مدرسه چند منظوره در روستای شندان، تعمیر و بازسازی یک مدرسه در روستای چاه آدینه، ساخت یک واحد مدرسه در روستای دولت‌آباد، ساخت سرویس بهداشتی در روستای چاه اعظم، ساخت یک واحد مدرسه و کتابخانه در دهستان ناصرآباد را بخشی از فعالیت‌های گروه جهادی شهید میرمرادزهی در عرصه عمرانی مناطق محروم شهرستان سیب‌و‌سوران نام برد.

مسئول گروه جهادی سیب‌و‌سوران معتقد است که به همت جهاد سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی این گروه از سال 92 آغاز شده که می‌توان ایجاد استخر پرورش ماهی و ایجاد مشاغل خانگی از جمله سوزن‌دوزی و ابریشم‌بافی را از دیگر برنامه‌ها در این زمینه نام برد.

جهان‌دیده گفت: مشاوره و راهنمایی پیرامون ایجاد مشاغل خانگی از دیگر فعالیت‌های گروه جهادی شهید میرمرادزهی در عرصه فرهنگی است.

وی در زمینه مشکلات دانش‌آموزان مناطق روستایی گفت: به علت پراکندگی روستاها و بخش‌های محروم شهرستان سیب‌و‌سوران، دانش‌آموزان باید مسافتی حدود سه کیلومتر را تا مدرسه به صورت پیاده طی کنند بنابراین از مسئولان ادارات این شهرستان تقاضا داریم که در عرصه کمک به بسیج سازندگی اهتمام بیشتری بورزند و در این ارتباط یاری‌رسان بوده تا زمینه آسایش دانش‌آموزان و مردم محروم این مناطق فراهم شود.

ارسال نظر

  • با عرض سلام وخسته نباشید.خواهشا از مسئولینی که در استان نیستند(مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب شهری استان) و هیچ عرقی نسبت به این استان ندارند وبا فرماندار شدن هنوز سرپرست شرکت آب وفاضلاب هستند هم بگید تا مردم استان بدونند

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو