کد خبر: 35

تاریخ خبر:

حاتمی‌کیا:

کارگردان فیلم« چ »تاکید کرد باید جلوه‌های ایثار را در این کشور پاس بداریم و نمونه‌ای از این پاس‌داشت‌ها در فیلم« شیار تحقق یافت و وجدان عمومی جامعه به آن واکنش نشان داد

به گزارش « زاهدان نیوز» ، به نقل از  خبرگزاری فارس از قم، ابراهیم حاتمی کیا جمعه شب پس از اینکه در جشنواره فیلم فجر استان قم تقدیر شد و سیمرغ این جشنواره به وی اهدا گردید طی سخنانی اظهار کرد: باید خوشحال باشم که در فیلم « چ» توانستم نظر همسران شهدا از جمله همسر شهید وصالی را جلب کنم و این لحظات برای ما ارزشمند است.

وی در ادامه گفت: خوشحالم که امروز به شهر قم سفر کردم و نشان نوکری کریمه اهل بیت (س) نصیب من شد.

کارگردان فیلم « چ» تصریح کرد: خودم را جزو ساکنان این مرز و بوم می دانم و به این مملکت اعتقاد دارم و باید جلوه های ایثار را در این کشور پاس بداریم و نمونه ای از این پاسداشتن ها در فیلم « شیار ۱۴۳» تحقق یافت و وجدان عمومی جامعه به آن واکنش نشان داد.

وی با اشاره به اینکه ورود به عرصه دفاع مقدس و فیلم سازی در این زمینه با دشواری هایی روبه رو است تاکید کرد: فیلم « چ» وارد حوزه ای شده است و تلاش خود را کردیم که امثال چمران و یاران چمران آزرده خاطر نشوند.

حاتمی کیا در بخش دیگری از سخنان خود برخورد با کارگردانانی نظیر دروش و تبریزی را زیبنده ندانست و گفت: کسی نمی تواند منکر این باشد که فیلم رستاخیز به قصد قربت ساخته شده است و نباید این مسیر سرکوب شود تا کسی جرات ورود به این عرصه را نداشته باشد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که این فیلم بتواند اکران عمومی شود.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو