کد خبر: 3952

تاریخ خبر:

دبیر یادواره خبر داد:

میثم فراهی از برگزاری اولین یادواره شهدای منطقه یک شهرستان زاهدان در روز شنبه خبر داد.

 به گزارش زاهدان‌نیوز، میثم فراهی دبیر این یادواره با اشاره به اهمیت زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا گفت: با توجه به رشادت‌ها و دلاوری‌هایی که شهدا برای حفظ دین و کشور خود انجام داده‌‌اند و جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و وارد میدان جنگ شده‌اند ما نیز وظایفی را در قبال آن‌ها داریم

وی در ادامه بیان کرد: برگزاری مراسم یادواره کسانی که جان خود را در دفاع از میهن نثار کرده‌اند، در همه فرهنگ ها و کشورها به عنوان یک ارزش انسانی تلقی می‌شود و در فرهنگ اسلامی شهادت بالاترین درجه ایثار است و تجلیل از این ایثارگران و خانواده شهدا تکلیف تک تک ما است.

 فراهی افزود یادواره‌ها و بزرگداشت برای شهدا تنها گوشه‌ای از مجاهدت‌های آنان را جبران می‌کند، وی عنوان کرد: با برگزاری مراسم‌های مختلف برای شهدا تنها کاری که می‌توان کرد این است که نام ایشان را گرامی بداریم و درباره مردانگی و ایثار آن‌ها به جوانان بگوییم تا قدر امنیت و آرامشی که حاکم است را بدانند.

وی ادامه داد: حرکت در مسیر رشد و تعالی فردی و اجتماعی با هر پست و مقامی که داشته باشیم، نمونه بارز پاسداشت خون شهیدانی است که در راه این انقلاب و نظام جان خود را فدا کردند و ما در روز قیامت باید پاسخگوی خون این شهیدان باشیم.

فراهی اظهار کرد: این یادواره با همکاری پایگاه مقاومت مسجد ولیعصر (عج) حوزه نبی اکرم ص برگزار می‌شود. امیدواریم مردم با حضور خود در این مراسم به برگزاری هرچه باشکوه‌تر آن کمک کنند و ارادت خود را به شهدا نشان دهند.

دبیر این یادواره درپایان افزود:  این مراسم با سخنرانی حضرت آیت الله سلیمانی(نماینده ولی فقیه در استان) و روایتگری سردار معروفی(فرمانده محترم سپاه سلمان)و مداحی حاج مهدی مختاری و در روز شنبه ۴ مهرماه بعداز نماز مغرب و عشاء در بلوار جمهوری_خیابان ۱۸متری گلها_فلکه منطقه۵_مسجد حضرت ولیعصر(عج)برگزار میشود.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو