کد خبر: 4075

تاریخ خبر:

این روزها هر که به عشق حسین (ع) اربعینی شده و راهی جاده های پر دست انداز عراق، تلاش می کند ، زیارت ائمه معصومین، عسکریین را جا نیاندازد؛ امامینی که ماه ها در محاصره تکفیری های تروریست قرار داشتند و بارها گنبد و بارگاهشان هدف خمپاره و بمب و موشک قرار گرفته است.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از ایرنا، طی یک هفته گذشته صدها هزار تن از زائران ایرانی همراه زائران عراقی و بعضا زائرانی از سایر کشورها، خود را به سامرا رساندند تا عرض ادبی کرده باشند و دل سیری زیارت، اما پیام این حضور چه بود؟

یک راه کاملا ناامن ، یک مسیر پردردسر و شهری که اصلا آمادگی پذیرایی از این همه مسافر را ندارد و غیر از اهالی فقط نیروهای نظامی در آن در رفت و آمد هستند.

سامرا حالا به نماد مقاومت معروف شده و سربازانش افتخار'مدافع حرم' بودن را برای خود خریده اند و شهدایش ، افتخار پاسداری از حریم اهل بیت(ع) را و امروز عاشقانش، آمده اند به تکفیری ها نشان دهند 'عشق به اهل بیت(ع) یعنی سربازی!

بسیاری از زائران اربعین که به هر وسیله و با هر وسیله توانستند خود را به سامرا برسانند، چند شب گذشته با دریافت یک پتو در صحن و اطراف صحن مطهر شب را به صبح رساندند و روز بعد گروهی که از نجف و کربلا شروع کرده و کاظمین را پشت سر گذاشته بودند، راهی بغداد و از آنجا مرز مهران می شوند و گروه دیگر که مستقیم از مرز به کاظمین مشرف شده بودند، راهی بغداد شده و به خیل راهپیمایان اربعین می پیوندند.

این شبها زائران اربعین در سامرا با یک پتو و یک زیرانداز و در فضایی به مراتب سردتر از بغداد و کربلا و نجف ، پای بارگاه عسکریین می خوابند و با این حضور خود به داعشیان این پیام را می دهند که قناصه و قناصه چی و خمپاره و کاتیوشا در این مسیر هیچ نیست.

با این همه کارشناسان و فرماندهان امنیتی به زائران اربعین همچنان توصیه می کنند که در طول این ایام از سفر به شهر سامرا خودداری کنند و به توصیه های امنیتی توجه داشته باشند.

تصاویر زیر مربوط به شهر سامرا و بارگاه امامین عسکریین (ع) در روز شنبه است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*

 

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو