کد خبر: 4287

تاریخ خبر:

رئیس مجتمع آموزشی دبیرستان دانشگاه‌های زابل:

رئیس مجتمع آموزشی دبیرستان دانشگاه‌های زابل گفت: ۱۶ هزار جلد کتاب کمک آموزشی به دانش آموزان سیستانی اهدا شد.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از تسنیم،ماشاالله خلیلی در زابل اظهار داشت: بیش از 16هزار جلد کتاب کمک آموزشی با ارزش بالغ بر400میلیون تومان به دانش آموزان سیستانی اهدا شد.

وی افزود: نگاه مدیریتی ریاست جدید دانشگاه زابل کمک همه جانبه دانشگاه به همه مناطق سیستان است و اینکه دبیرستان دانشگاه زابل با هدف نخبه‌پروری از تمامی پتانسیل‌های خود در سطح منطقه استفاده کند و با پرورش افراد مفید سهمی بسزا در جامعه داشته باشد که به آن افتخار کنیم.

خلیلی گفت: مجتمع دبیرستان‌های دانشگاه با همکاری ریاست محترم دانشگاه زابل و جمعی از خیرین درصدد این هستند تا 2 خوابگاه رایگان برای دانش‌آموزان روستایی که تمایل دارند برای تحصیل در زابل درس بخوانند فراهم گردد؛ تادغدغه‌ای در این خصوص نداشته باشند.

رئیس مجتمع آموزشی دبیرستان های دانشگاه زابل تصریح کرد: از زحمات دکتر هامون سبطی مدیرمسئول انجمن و مدیرمسئول انتشارات، انجمن فرهنگی ناشران آموزشی و همکاری آقای محمد فراشی‌پور نهایت قدرانی را داشته باشم و از تمامی ناشران فائق، دانش‌آفرین، جوکار، انتخاب برتر، همگامان، راه و اندیشه، اندیشه فائق، واله، مشاوران آموزش (اهدای CD)، شب قره، علمی فار ، جوکار و امتحان که در این کار مشارکت داشته‌اند و دانشگاه زابل که با تقسیم‌بندی بین 5 منطقه سیستان، امیدواریم سهم خود را در بالا بردن کیفیت آموزشی ایفا کرده باشد، قدرانی می‌کنم.

وی ادامه داد:  سیستان با توجه به قدمتی که داشته و خدماتی که انجام داده منحصر به فرد از لحاظ فرهنگی، ستاره‌شناسی و.. که زمانی مناطق دیگر کشور اصلا آشنایی با این علوم نداشته‌اند ولی پاره‌ای ازمشکلات از جمله خشکسالی باعث مهاجرت مردم شده و مشکلات عدیده ای را بوجود آورده ودر بعضی از خانواده ها حتی امکان تامین هزینه‌های حداقلی تحصیل نیز ممکن نیست.

خلیلی گفت: امیدوارم بتوانیم انقلاب و دستاوردهای آن را به نسل های جدید انتقال دهیم اگر قرار باشد کشور، استان و شهر خوبی داشته باشیم باید از آموزش و پرورش شروع کنیم و معلمین ما دلسوزانه کار می‌کنند فرهنگ سیستان برای ما مشهود است و زمینه برای توسعه وجود دارد، پس باید دست در دست هم دهیم.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو