کد خبر: 5031

تاریخ خبر:

استاد پردیس علوم دانشگاه تهران گفت: ضوابط فرهنگی ۲۴ دانشگاه اروپا و آمریکا را بررسی کردیم که در آنها مشاهده شده لباسی که برای حضور در دانشگاه باید استفاده شود، حداقل سه اینچ باید از زانو پایین تر باشد.

 واعظ جوادی، استاد پردیس علوم دانشگاه تهران در نشست بررسی عملکرد فرهنگی دانشگاه تهران بیان داشت: روند فرهنگی را که مشاهده می کنید، روند مناسبی نیست و روند کاهشی است. متاسفانه وقتی مشکلات فرهنگی را حتی به حراست در دانشگاه ها می گوییم، جواب می دهند مسئولین به ما گفته اند به کسی کار نداشته باشیم.

 

وی افزود: ضوابط فرهنگی ۲۴ دانشگاه اروپا و آمریکا را بررسی کردیم که در آنها مشاهده شده لباسی که برای حضور در دانشگاه باید استفاده شود، حداقل سه اینچ باید از زانو پایین تر باشد و هیچ زرق و برق و نوشته تحریک آمیزی روی آن نباشد؛ در این گزارش پوشیدن جوراب برای آقایان اجباری است، آنها اقتصادی نگاه می کنند و بر این تفکر می اندیشند که زمانی که هزینه می کنند، باید خروجی آن مقاله علمی و فناوری باشد.

 

واعظ جوادی با تاکید بر اینکه یک برنامه طراحی شده از خارج از کشور اجازه فرهنگ سازی در دانشگاه ها را نمی دهد، اظهار داشت: برژینسکی صراحتا می گوید از حمله پیش دستانه به تاسیسات هسته ای ایران خودداری کنید، زیرا آمار تغییر نسل و جمعیت در ایران به نفع رژیم کنونی نیست؛ باید بگویم که گیلان و مازندران پایین ترین رشد جمعیتی دارند، در حالی که بیشترین منابع را دارا هستند.

 

استاد دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه جریان پشت پرده این اقدامات جریانی هدفدار است، تصریح کرد: لازم است این جریان را خوب بشناسیم؛ زمانی می توانیم برای پدیده ای خوب دستورالعمل بنویسیم که آن را به خوبی بشناسیم و بعد برای هر مولفه آن طرحی خاص بنویسیم ولی این جریانی است که از بیرون حمایت می شود. اولین فرماسونرهای ایران می گویند ما نمی توانیم مردم ایران را از دین جدا کنیم، اما باید این دین را پالایش کنیم، آنها اصلاح طلبان اولیه هستند.

 

واعظ جوادی با تاکید براینکه کم کار کرده ایم و باید بیشتر وقت بگذاریم، اظهار داشت: برخی مسئولین اساسا اسلام را به خوبی نمی فهمند؛ ما منفعلانه برخورد می کنیم . ما همان طور که رهبری جهان را بر روی دستانش می چرخاند، باید عمل کنیم. شما دانشجویان هم باید مطالبه کنید، اما در کمال احترام اسلام را مطالبه کنید و خودتان عمل کنید. از دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها بخواهید، کرسی های آزاد اندیشی بگذارید، باید سیر مطالعاتی داشته باشید؛ متاسفانه بچه های بسیجی در این بحث ضعیف هستند.

 

استاد دانشگاه تهران در پایان اظهار داشت: کشورهای غربی جهان را دور هم جمع می کنند و یک خط یک خط در تفکر آنها جلو می روند. این که در جورچین آنها بازی کنیم، اشتباه است؛ اسلامی و انقلابی کار کنیم.

منبع:دانشجو

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو